Skocz do zawartości

Zdjęcie

V.Berus

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 Lordziunio

Lordziunio
  • ZBANOWANY
  • Pip
  • 17 postów
  • Kraj:

Napisano 05 marzec 2012 - 06:01

To juz jak cos połowa marca bo narazie rano to u mnie jest 2-3 stopnie :/

#22 Guest_Felas_*

Guest_Felas_*
  • GOŚĆ

Napisano 05 marzec 2012 - 15:10

Marzec/kwiecień miało znaczyć przełom marca i kwietnia.

#23 CONSTRICTORS

CONSTRICTORS
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPip
  • 361 postów
  • W terrarystyce:2014
  • Kraj:

Napisano 05 marzec 2012 - 17:55

Witam.
A czy lordziunio może wyjaśnić dlaczego posiada dwa konta na forum?
Dla przypomnienia Frytosław
  • 0

#24 Atheris

Atheris
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPip
  • 37 postów
  • Miasto:Bagram
  • Kraj:

Napisano 11 maj 2012 - 21:01

''nie jest taki słaby (jeśli dobrze pamiętam to jest silniejszy od jadów np. trimków czy bitisów).'' Tofik 25 albo jesteś idiotą albo masz problemy z czytanie ze zrozumieniem. Generalnie jad V.Berus jest bardzo podobny do V. Aspis i raczej radziłbym Ci trzymac Aspisa,wężyk z natury spokojny i nie wspina się po haku ,sporadycznie atakuje a jesli Cię ukąsi to dostaniesz dusznosci i takie tam ale raczej nie umrzesz,chyba ze jestes alergikiem na jad i rzeczywiscie zejdziesz z tego swiata w meczarniach i bólach. Nie da sie porównac tego jadu do trimków,zupełnie inna substancja czynna. Co do surowicy to dostaniesz w aptece i jesli to czytasz ( widze że masz bana) to przypadkiem nie mow co trzymasz w domu. Ale martwi mnie co innego,nie wiem czy dobrze przeczytałem to ma być twój pierwszy wąż (>?) wiec dobra rada,zacznij od trzymania mm..hortów,radiat a nie od jadów.
  • 0

#25 Guest_Felas_*

Guest_Felas_*
  • GOŚĆ

Napisano 11 maj 2012 - 23:47

''nie jest taki słaby (jeśli dobrze pamiętam to jest silniejszy od jadów np. trimków czy bitisów).'' Tofik 25 albo jesteś idiotą albo masz problemy z czytanie ze zrozumieniem.

Toś się kolego popisał czytaniem ze zrozumieniem, wartość LD50 jadu beruski jest wyższa nawet od jadu gaboniki, ergo jad V. berus jest silniejszy od jadu B. gabonica. Tyle tylko, że gabonica produkuję i wstrzykuję tego jadu znacznie więcej dlatego też jej ukąszenie jest groźniejsze od berus. Nie wiem jak to jaśniej napisać, żebyś to zrozumiał.

#26 Tofik_25

Tofik_25
  • REDAKCJA
  • 341 postów
  • W terrarystyce:2009
  • Miasto:Mielec
  • Kraj:

Napisano 12 maj 2012 - 11:35

Atheris: Chodziło mi o to, że sam jad jest silniejszy (możesz to porównać z innymi jadami w tabeli z LD50), lecz berus produkuje go mało, więc nie jest w stanie realnie zagrozić życiu człowieka. Myślę, że Felas Ci to odpowiednio wyjaśnił. Nie spinaj się tak. Chodziło o siłe samego jadu, a nie o skutki ukąszenia, które są o wiele słabsze od np. bitisa (one mają słabszy jad, lecz mają go ogromną ilość). Pomijam to, że jady różnych węży to różne toksyny.

Pozdrawiam
  • 0

#27 Atheris

Atheris
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPip
  • 37 postów
  • Kraj:

Napisano 12 maj 2012 - 12:06

Bitis gabonica-LD50 na poziomie 6.722 (przy iniekcji dożylnej).
V. Berus ma w gruczołach jadowych od 10-30mg jadu, przy czym jednorazowo żmija ta jest w stanie zaaplikować ofierze na raz maksymalnie ok 20% tej zawartości. Aby wąż ten był w stanie zabić człowieka jednorazowo musiałby mu wstrzyknąć dożylnie aż 38,5mg toksyny, co jak widać na wymienionym przykładzie nie jest takie proste bo musiałaby to być 5 krotna pełna dawka toksyny.
V. Aspis-Czynnik LD50 przy podaniu jadu myszy dożylnie (intravenous) wynosi 1 mg/kg, przy czym na raz wąż ten może zaaplikować jedynie 9-10mg toksyny. A już napisanie że jad berusa jest silniejszy od gabońskiej to chyba Felas pomyliłes Fora...bezwzględu na to ile wstrzykuje jadu,to nie można napisac że jad berusa jest silniejszy...to tak jakbyś porównał Natrix Natrix z Naja Nivea.
  • 0

#28 Tofik_25

Tofik_25
  • REDAKCJA
  • 341 postów
  • Kraj:

Napisano 12 maj 2012 - 16:59

LD50 B.gabonica przy iniekcji dożylnej to 6.722mg/kg ,natomiast dla V.berus jest to 0,55mg/kg. Wniosek nasuwa się sam: Jad berusa jest silniejszy. Nie chodzi o skutki ukąszenia, które znacząco się różnią przy tych dwóch gatunkach (do tego są to różniące się od siebie toksyny). Masz rację, że Vipera berus nie posiada tyle jadu/nie jest w stanie podać takiej dawki, by realnie zagrozić życiu/zdrowiu dorosłego i zdrowego człowieka, a Bitis gabonica już posiada taką ilość (z tego względu jej ukąszenie jest dużo gorsze w skutkach), lecz jad tej pierwszej jest silniejszy (biorąc pod uwagę LD50 wartości mg/kg są niższe w przypadku Vipery). Chodzi o samą SIŁĘ jadu, a nie o jego działanie na organizm człowieka/skutki pokąsania.
Teraz już rozumiesz o co mi chodziło?

PS
Skończmy tą dyskusję, bo do niczego ona nie prowadzi. Dołączona grafika

Użytkownik Tofik_25 edytował ten post 12 maj 2012 - 17:00

• 0

#29 Atheris

Atheris
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPip
  • 37 postów
  • Kraj:

Napisano 12 maj 2012 - 21:25

Ale to niczego nie zmienia,przecież napisałem wyżej. Inaczej,podaj mi link do strony lub tytuł artykułu,książki gdzie to przeczytałeś. A tak na marginesie to kiedys miałem kobiete z Mielca,kurcze fajna była.

Użytkownik Atheris edytował ten post 12 maj 2012 - 21:29

• 0

#30 Tofik_25

Tofik_25
  • REDAKCJA
  • 341 postów
  • Kraj:

Napisano 12 maj 2012 - 23:09

Nie pamietam gdzie o tym czytalem. Jesli kiedys trafie na ten artykul to Ci go przysle. Jesli chodzi o sile jadu to mozna wywnioskowac samemu porownujac wartosci LD50 jadow roznych wezy (tabelka jest m.in. na tej stronie) i nadal sadze, ze berus ma silniejszy jad od bitisa o czym swiadcza sporo nizsze wartosci LD50 (powtarzam, ze nie chodzi mi o skutki ukaszen, chcialem jedynie uscislic wypowiedz Venoma, ktory mowil, ze jad berusa jest slaby-ukaszenia sa lagodniejsze w skutkach dlatego, ze posiada go mala ilosc, bo sam w sobie jest dosc silna toksyna). :)

Użytkownik Tofik_25 edytował ten post 12 maj 2012 - 23:15

• 0

#31 Venom

Venom
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPip
  • 500 postów
  • W terrarystyce:2004
  • Miasto:Skierniewice
  • Kraj:

Napisano 14 maj 2012 - 13:21

Jad jest silny, słaby w skutkach - przyczyna ? Możliwość wstrzyknięcia jedynie małej ilości jadu.

Nie porównuje jadu do innych węży bo nawet te same gatunki mogą mieć inny skład trucizny, zależny od wielu czynników. np. diety.
  • 0

Come and join the party leave anxieties behind
When the weight of all the world is pushing down
Just push right back

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych