Skocz do zawartości

Zdjęcie

V.Berus

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lordziunio

Lordziunio
  • ZBANOWANY
  • Pip
  • 17 postów
  • Kraj:

Napisano 02 marzec 2012 - 18:04

Witam wszystkich czy v.berus byłby dobry na 1 jadusa?

#2 Venom

Venom
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPip
  • 500 postów
  • W terrarystyce:2004
  • Miasto:Skierniewice
  • Kraj:

Napisano 02 marzec 2012 - 18:22

Oczywiście, że dobry. Słaby jad i raczej przeciętnie szybki i agresywny, a także bardzo piękny.
Na początek z pewnością wystarczy, nauczysz się podstaw, będziesz mógł brać się za coś innego.
  • 0

Come and join the party leave anxieties behind
When the weight of all the world is pushing down
Just push right back

#3 Lordziunio

Lordziunio
  • ZBANOWANY
  • Pip
  • 17 postów
  • Kraj:

Napisano 02 marzec 2012 - 19:04

Z tego co pamiętam raczej nie stanowi jakiegoś tam wielkiego zagrożenia dla życia.
Ale nie wiem jak to z ukąszeniem(w razie czego) do miasta mam 30km, co prawda jest ośrodek zdrowia w mojej wsi ale czy mają surowicę to nie wiem.

#4 Tofik_25

Tofik_25
  • REDAKCJA
  • 341 postów
  • W terrarystyce:2009
  • Miasto:Mielec
  • Kraj:

Napisano 02 marzec 2012 - 19:37

Słaby jad

Trafniej byłoby napisać ,że ma mało jadu ,bo sam jad nie jest taki słaby (jeśli dobrze pamiętam to jest silniejszy od jadów np. trimków czy bitisów). Dołączona grafika

Co do pytania:
Także myślę ,że będzie dobry na początek (równie dobrze można zacząć od innych viper np. aspis czy ammodytes).

PS
Mam nadzieję ,że chcesz go kupić ,a nie złapać. ;P

Użytkownik Tofik_25 edytował ten post 02 marzec 2012 - 19:42

• 0

#5 Lordziunio

Lordziunio
  • ZBANOWANY
  • Pip
  • 17 postów
  • Kraj:

Napisano 02 marzec 2012 - 20:33

Of corse ze kupować :)
tylko poprostu bardziej mi się podoba od innych europejskich żmijek :)

Użytkownik Lordziunio edytował ten post 02 marzec 2012 - 20:33

#6 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • W terrarystyce:2002
  • Miasto:Sosnowiec
  • Kraj:

Napisano 02 marzec 2012 - 23:53

Z zygzakiem to jest ten wielki + że surowice może ci wypisać lekarz i apteka sprowadzi jak się dokształcisz to sobie sam nawet zapodać możesz.

Jednak mimo wszystko nie lekceważ tego gatunku bo jak by na to nie patrzeć to jadus.
  • 0

#7 Lordziunio

Lordziunio
  • ZBANOWANY
  • Pip
  • 17 postów
  • Kraj:

Napisano 03 marzec 2012 - 06:26

Eee to nie problem będzie :)
Oczywiście że trzeba uważać i mieć dystans do każdego węża nawet do 50cm pytona :) ponioeważ węże są nieprzewidywalne :)
Aaaa wracając do wypowiedzi tofika: Nawet jakbym chciał złapać żmiję to u mnie by to bardzo ekosystemu nie zaburzyło ponieważ u mnie jest strasznie dużo żmij i co lato są wybijane no niestety szkoda :/
Łapać nie ma poco bo taka żmija mogłaby nie przyjmować pokarmu to raz a 2mogłaby być chora a trzy JEST POD OCHRONĄ.

#8 mithcrist

mithcrist
  • REDAKTOR
  • PipPipPipPip
  • 259 postów
  • W terrarystyce:2011
  • Miasto:R-rz / Krk
  • Kraj:

Napisano 03 marzec 2012 - 09:09

można w Polsce tak o hodować V.berus jeśli jest z hodowli? Nie jest tak, że jeśli jakiś gat jest w danym kraju objęty ochroną to w żadnym wypadku nie wolno go hodowac?

jak coś to można wydzielić:)
  • 0

"Na własnym gnoju każdy kogut jest chojrakiem"

A mithu siedzi i zawija je w te sreberka..

#9 Lordziunio

Lordziunio
  • ZBANOWANY
  • Pip
  • 17 postów
  • Kraj:

Napisano 03 marzec 2012 - 09:54

Mając papier chyba nie lame prawa?
Na jakimś foum widziałem kiedyś jak gościu hodował 3 żmije europejskie łąkowa zygzakowata i tej 3 nie pamiętam i obie były z odłowu pokazał zdjęcia i zamieszania nie było więc jak bd miał papier to chyba tym bardziej choć ja tam się na prawie nie znam :)

#10 Lordziunio

Lordziunio
  • ZBANOWANY
  • Pip
  • 17 postów
  • Kraj:

Napisano 03 marzec 2012 - 17:53

Byłbym bardzo wdzięczny jakby mi ktos podał swoje doświadczenia z tym gadem :)
Jeszcze bym się bardzo ucieszył jakby ktoś wypisał jego wady i zalety :)

#11 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 03 marzec 2012 - 18:05

Ja nigdy tego jada nie trzymałem w terra ale złapałem ich parędziesiąt sztuk które po obejrzeniu zostały od razu wypuszczone, od niektórych osobników został pobrany jad. Zwierzęta z odłowu są płochliwe, przy kontakcie z człowiekiem najpierw ociekają a w momencie kiedy sa łapane kąsają. Dosyć szybkie ale bez przesady, odmiany ciemne bez wzorku przejawiały większą agresje w dodatku częściej były większe ale to chyba nie reguła.
  • 0

#12 Lordziunio

Lordziunio
  • ZBANOWANY
  • Pip
  • 17 postów
  • Kraj:

Napisano 03 marzec 2012 - 18:25

No nie wiem może faktycznie zanim kupię złape na 2-3 godzinki(oczywiście potem wypuszczę) ocenie szybkość, agresywność.
Może jeszcze na jada nie bd gotowy a wydanie tych 200-300euro może być stratą kasy a wiadomo że potem nie wiem co zrobię :/

#13 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 03 marzec 2012 - 18:56

Pamiętaj tylko że odmiany barwne mają coś z jadem nie wiem jak to określić organizm tak jak by trudniej się go pozbywał, znajomy który łapie ten gatunek od lat tylko dla swojego bzika był kilka razy już pokąsany i z tego co mówił to jad odmian barwnych melanistycznych jest jakiś taki bardziej "upierdliwy" dłużej sie po nim kiepsko czół nie wiem ile w tym prawdy ani czy na 100% miała na to wpływ odmiana barwna ale jedno co pewne to to że są na 100% agresywniejsze.
  • 0

#14 Lordziunio

Lordziunio
  • ZBANOWANY
  • Pip
  • 17 postów
  • Kraj:

Napisano 03 marzec 2012 - 19:05

Nie nie odmiany barwnej nie chcę tylko nominał najbardziej mi się podoba :)
Twój znajomy hoduje odłowione? fajnie fajnie :)
No ja słyszałem ze bez antytoksyny da się wytrzymać i nie będzie zadnych blizn ale bez surowicy podobno strasznie wszystko boli :/ osobiście w to nie wierzę raczej by się nie dało bez surowicy pociągnąć.
P.S. Kiedyś widziałem odmiany albino bardzooooo piękna oraz z niebieskim przerywanym zygzakiem coś pięknego :)

#15 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 03 marzec 2012 - 20:50

Twój znajomy hoduje odłowione? fajnie fajnie

Nie hoduje ani nie trzyma nawet węży. On mieszka blisko lasu gdzie jest tego masa, część jego placu jest w sumie już lasem a że jest pasjonatem przyrody i ekologii to łapie żmijki i wynosi gdzieś dalej i zdarzyło się chyba ze 3 razy że go dziabła ;) .

Wiesz co moja ciotka starsza kobieta kiedyś jak poszła do lasu to ją w łyde ucieła żmija nawet się nie zorientowała i jak wieczorem spuchło to na pogotowie, lekarz się nie poznał i dopiero jak trafiła do szpitala po chyba 2 dniach to dopiero rozpoczęło się właściwe leczenie ale nawet nie wiem czy jej potem podali surowice.

Co do samego ukąszenia to wszystko zależy gdzie dostaniesz strzała i ile jadu pójdzie do krwiobiegu. Ukąszenie ukąszeniu nierówne. Kolejna sprawa lepiej jest zawsze nastawiać się na najgorsze np że pojawi się wstrząs anafilaktyczny itd.
  • 0

#16 Lordziunio

Lordziunio
  • ZBANOWANY
  • Pip
  • 17 postów
  • Kraj:

Napisano 04 marzec 2012 - 05:38

Aaa czy żmije juz w połowie kwietnia będą widoczne juz pod lasami?
Dzięki Dużo mi pomogłeś teraz napewno bd uważał przy wyborze jaduska :)
Pozdrawiam :)

Użytkownik Lordziunio edytował ten post 04 marzec 2012 - 05:46

#17 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 04 marzec 2012 - 13:17

Wiesz co ze żmijami to jest tak że jak się pojawia słońce które potrafi już konkretnie zagrzać jakieś miejsce ustronne a w nocy nie ma przymrozków (a to nie jest warunek) to już gdzieś gdzie jest ich sporo na pewno coś sie spotka :)
  • 0

#18 Venom

Venom
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPip
  • 500 postów
  • W terrarystyce:2004
  • Miasto:Skierniewice
  • Kraj:

Napisano 04 marzec 2012 - 15:26

Może się wybiorę w najbliższym czasie do lasku, będzie teraz co obserwować na wiosnę.

Nie wiem jak się z hodowlą tego gatunku ale mając taką żmije bez papierku czy z papierkiem to na pewno coś na Ciebie znajdą Dołączona grafika

Zdjęcia z dziś ale z Czech (nie moje)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użytkownik Venom edytował ten post 04 marzec 2012 - 15:28

• 0

Come and join the party leave anxieties behind
When the weight of all the world is pushing down
Just push right back

#19 Lordziunio

Lordziunio
  • ZBANOWANY
  • Pip
  • 17 postów
  • Kraj:

Napisano 04 marzec 2012 - 18:00

Niech szukają proszę bardzo i tak nie odmówię sobie hodowli tego pięknego gada :)

#20 Guest_Felas_*

Guest_Felas_*
  • GOŚĆ

Napisano 04 marzec 2012 - 18:03

Marzec/kwiecień to okres godowy zygzakowatej nie powinno być trudno wypatrzyć wcześnie rano jakiegoś okazu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych