Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem podawania surowicy i inne kwestie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
44 odpowiedzi w tym temacie

#41 Fufu

Fufu
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPip
  • 588 postów
  • W terrarystyce:2014
  • Kraj:

Napisano 05 marzec 2012 - 20:43

mało kto bierze tak ogromny ciezar i odpowiedzialnosc na siebie .

Mało który człowiek chce brać świadomie jakąkolwiek odpowiedzialność na swoje barki... W każdej dziedzinie życia, nie dotyczy to tylko lekarzy. Mam nadzieję że kiedyś ty nie będziesz musiał wziąść odpowiedzialności za te słowa:

.
nie wierzysz ? sprawdz ! a przekonasz sie iż mowię prawdę !!!
A więc : TRZYMASZ JADY ?! TRZYMAJ SUROWICE!!! LEKARZ CI NAPEWNO Ją PODA!!!!!!!!!

kiedy to jakiś 13 latek odkopie ten post, podaruje sobie trud przeczytania całej konwersacji i twojego późniejszego wyjaśnienia, a w oczy rzuci mu się jedynie to napisane capsem, pogrubione zapewnienie, po czym zadowolony kupi kobrę i 1 fiolkę surowicy... a reszty scenariusza nie ma co pisać, bo ani to miłe ani krakać nie będę, chociaż przesądna nie jestem;)

Nie chce żeby to zabrzmiało jak poczucie elitarności czy wywyższanie się, ale muszę powiedzieć że wszyscy którzy mają w domu jada są wyżej od reszty. Nie wyżej dlatego że go mają, ale wyżej dlatego że wiedzą jakie podejmują ryzyko każdego dnia. Że wiedzą że igrają tak naprawdę ze śmiercią i że wiedzą już że stwierdzenie "przecież jestem ostrożny, nie dam sie ukąsić i nic mi się nie stanie, to przecież spokojny gatunek a ja mam duże umiejętności" można włożyć sobie między bajki bo nie jest ani trochę prawdziwe. Tak naprawdę nie jesteśmy w stanie wykluczyć zagrożenia i tą właśnie wiedzę powinniśmy przekazać dalej. Że ten niezwykły "sport ekstremalny" może kosztować życie. Nigdy nikogo ani nie zniechęcałam, ani nie zachęcałam do trzymania hotów, bo każdy ma swój mózg i winien z niego korzystać. Ja tylko za każdym razem karzę otworzyć oczy i świadomie ocenić swoje własne możliwości, ot tyle;)
  • 0

#42 Venom

Venom
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPip
  • 500 postów
  • W terrarystyce:2004
  • Miasto:Skierniewice
  • Kraj:

Napisano 06 marzec 2012 - 21:04

Osobiście również znam osobę pokąsaną przez jada, wiem, ze wylądował na toksykologi i żadna surowica mu nie została podana..., ale również czytałem o wypadku w Polsce, gdzie jad dziabnął jakiegoś małolata i miał tyle szczęścia, że jakiś ogród zoologiczny miał na niego (bądź mono) i z tego co wyczytałem została mu podana, nie pamiętam dobrze szczegółów tego ostatniego wypadku, ale coś takiego z pewnością miało miejsce.

Co do samego trzymanie, również nikogo nie namawiam, nikomu w tym nie pomaga, jeżeli ktoś chce - niech radzi sobie sam.

Faktycznie hodowcy hotów sypiają ze śmiercią, ale każdy swój rozum ma Dołączona grafika

Ale zawsze będę powtarzał, że gdy dochodzi do ukąszenia to nie jest nigdy wina węża ! Zawsze winien jest człowiek ! To my popełniamy głupie błędy, obdarzamy te zwierzęta za dużym zaufaniem, czujemy się zbyt pewnie, a czasem się zapominamy i wpadamy w monotonie. To nie wąż Cię skrzywdził, sam siebie skrzywdziłeś.

I znów zboczyliśmy trochę z tematu ;p

Użytkownik Venom edytował ten post 06 marzec 2012 - 21:05

• 0

Come and join the party leave anxieties behind
When the weight of all the world is pushing down
Just push right back

#43 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • W terrarystyce:2002
  • Miasto:Sosnowiec
  • Kraj:

Napisano 06 marzec 2012 - 23:46

ale również czytałem o wypadku w Polsce, gdzie jad dziabnął jakiegoś małolata i miał tyle szczęścia, że jakiś ogród zoologiczny miał na niego (bądź mono) i z tego co wyczytałem została mu podana, nie pamiętam dobrze szczegółów tego ostatniego wypadku, ale coś takiego z pewnością miało miejsce.

Tym faktem potwierdzasz to co opisałem już tu kilka razy, ZOSTAŁA PODANA a dlaczego?? Bo dostarczył ją ogród zoologiczny więc nie sam pokąsany czy osoba postronna a instytucja która działała świadomie i w jakimś tam stopniu była wiarygodna...
  • 0

#44 Fufu

Fufu
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPip
  • 588 postów
  • W terrarystyce:2014
  • Kraj:

Napisano 07 marzec 2012 - 20:49

Dokładnie i tu Trimek trafił w sedno.... Ogród zoologiczny to zaufana instytucja i lekarz miał pewność skąd pochodzi surowica i że to np nie jest arszenik, alkohol, czy sok malinowy w tubce z napisem surowica...
  • 0

#45 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • W terrarystyce:2002
  • Miasto:Sosnowiec
  • Kraj:

Napisano 07 marzec 2012 - 22:14

Z napisem surowica lub z kilkoma znaczkami ;)

Tak czy inaczej temat praktycznie został wyczerpany a dalsza dyskusja nie prowadzi z obecnym stanem rzeczy w PL do niczego nowego, więc zgodnie z sugestią użytkownika zamykam temat.

Jeśli będzie ktoś miał coś sensownego do dodania proszę o PW a otworzę go ponownie. Piszcie jak coś nie gryzę ;) tylko tyle że w gre wchodzą tylko sensowne wypowiedzi ;)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych