Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kolejne zmiany w prawie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • W terrarystyce:2002
  • Miasto:Sosnowiec
  • Kraj:

Napisano 19 styczeń 2012 - 23:13

Mamy kolejny absurd a jest nim ustawa która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2012 r.

Pierwsze żniwo już zbiera o tym można przeczytać w tym temacie terrarium.com.pl

Główna część która sporo zmieni:

Art. 10a. 1. Zabrania się:
1) wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;

2) prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych;

3) wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.

2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.

3. Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna.

4. Zakaz, o którym mowa w ust. 3, nie dotyczy terenu prywatnego, jeżeli teren ten jest ogrodzony w sposób uniemożliwiający psu wyjście.

5. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, nie dotyczy podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.

Art. 10b. 1. Zabrania się nabywania:

1) zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;

2) psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli.

2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, nie dotyczy nabycia psów i kotów od podmiotów prowadzących schroniska dla zwierząt oraz organizacji społecznych, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.”;

Wprowadzenie tej ustawy rodzi wiele pytań, sam do dzisiaj traktowałem ją nie zbyt poważnie ale zapoznaniu się ze zmianami dała mi ona do myślenia.

Możemy od razu zadać pytanie co powyższe zmiany mają na celu? Pewnie pierwotne założenie miało na celu zmniejszenie ilości bezpańskich zwierząt ale czy na pewno coś się zmieni? I czemu na tym mamy cierpieć my terraryści? Jak to już pisałem na TCP to kolejny gniot który pewnie nie został w ogóle przemyślany.

Jakie jest wasze stanowisko w tej sprawie?

Tutaj można przeczytać Dz.U. 2011 Nr 230 poz. 1373
  • 0

#2 Nikt

Nikt
  • REDAKCJA
  • 213 postów
  • W terrarystyce:2003
  • Miasto:Leszno
  • Kraj:

Napisano 20 styczeń 2012 - 01:01

Kolejny bubel, jakże popularny rodzaj aktu prawnego na całym świecie, ekstremalnie często stosowany do wnerwiania myślącej częsci społeczeństwa.

"
Zabrania się:
1) wprowadzania do obrotu zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach;"

Ustawowa definicja brzmi mniej więcej tak: "rozumie się przez to zwierzęta tradycyjnie przebywające wraz z człowiekiem w jego domu lub innym odpowiednim pomieszczeniu, utrzymywane przez człowieka w charakterze jego towarzysza"

Jak to zinterpretować? Ciekaw jestem oficjalnego stanowiska odpowiednich organów w tej sprawie, bo nie wydaje mi się by zwierzęta terraryjne były trzymane tradycyjnie.
  • 0

#3 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 20 styczeń 2012 - 01:10

Właśnie o to się sprawa rozbija co jest a co nie jest tym zwierzakiem domowym. To jakiś oszołom zaś spłodził aby poudawać że coś robi.
  • 0

#4 CONSTRICTORS

CONSTRICTORS
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPip
  • 361 postów
  • W terrarystyce:2014
  • Kraj:

Napisano 20 styczeń 2012 - 04:41

Wlasnie... Osobiscie jestem ciekaw jak to ma wygladac w przypadku zwierzat egzotycznych... Chociaz wiecie co? Przypomina mi sie cos o "niebezpiecznych"... Gdzie okreslali zwierzeta "niebezpieczne" bez konkretow i tym sposobem mogli konfiskowac pytony wieksze i mniejsze tak samo jak weze jadowite, pamietacie? Bo przeciez moze udusic, bo przeciez ukasi i zabije, a co dokladnie bylo tymi niebezpiecznymi? Wszystko zaleznie od interpretacji i mysle ze tak i w tym przypadku bedzie - TO JEST POLSKA NIE OCZEKUJCIE REWELACJI :(...
  • 0

#5 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 20 styczeń 2012 - 13:01

Co nieco się zaczyna klarować i wiadomo z czym do czego uzytkownik pollob na TCP zasięgnął konsultacji i oto wnioski

No nareszcie dowiedziałem się czegoś więcej i o parę rzeczy się wykłóciłem, ale chyba warto.

1. Dzisiaj rozmawiałem zlódźmi od ochrony środowiska, oraz innymi weterynarzami itd. ponieważ chciałem uzyskać dokładną informację dotyczącą "zwierząt domowych". Przez takie pojęcie rozumie się zwierzęta występujące zwyczajowo, tradycyjnie w otoczeniu człowieka, nie ma sprecyzowane jakie zwierze, więc można podciągnąć pod to nawet i drzwdżownice, pchły, czy słonia. I prawdopodobnie jest to specjalnie tak nazwane, aby w sądzie była ICH (rządu) strona wygrana.

2. Dzięki wczorajszej konsultacji z loreleii (którą pozdrawiam i dziękuję), dowiedziałem się że dana ustawa tyczy się tylko zwierząt kręgowych, czyli owadów i pajęczaków nie. Tak więc postanowiliśmy z lekarzem weterynari pójść na pewien kompromis co do wystawców. Wystawcy będą mogli:
- sprzedawać dekoracje, terraria, wyposażenie itd.,
- sprzedawać zwierzęta karmowe (oprócz żywych myszy,szczurów i innych zwierząt kręgowych, mrożone można),
- sprzedawać owady,pajęczaki i inne bezkręgowce (na własną odpowiedzialność)

Lecz kategorycznie usłyszałem sprzeciw zarówno od weterynarzy jak i urzędników państwowych na sprzedaż zwierząt kręgowych czyli gadów,płazów,kur, szczurów,myszy,szynszyle itd. bo wezwą policję i nałożą duże kary.
Ale jest możliwe że podczas roku zmieni się lub zmodyfikuje dana ustawa, ponieważ już wpływają liczne zażalenia z strony weterynarzy na daną ustawę.
Co poradzić, tym razem możemy tylko czekać na werdykt
Czekam na zgłaszanie się wystawców, kto przyjedzie!!!

Cytat z tego tematu http://www.terrarium...1683479#1683479

Generalnie przegięcie pały na maksa bo nawet żywej karmówki dla węży nie można sprzedawać, jakieś nieporozumienie ta ustawa.
  • 0

#6 Guest_Michall_*

Guest_Michall_*
  • GOŚĆ

Napisano 20 styczeń 2012 - 16:29

Czego marudzicie Panowie ?
Państwo wie lepiej co dla Was dobre a co nie. Jesteście nikim i to Wy jesteście dla Państwa a nie ono dla was ;]

Przynajmniej fanatyczni obrońcy gryzoni się ucieszą.

#7 Nikt

Nikt
  • REDAKCJA
  • 213 postów
  • W terrarystyce:2003
  • Miasto:Leszno
  • Kraj:

Napisano 20 styczeń 2012 - 16:42

Będą się cieszyć tak długo aż ustawodawcy się za nich nie zabiorą. :) Ale przedtem terraryści będą już w wielkiej, czarnej...czeluści.
  • 0

#8 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 20 styczeń 2012 - 18:28

Nie wiem czy się tak ucieszą bo mrożoną karmówkę nadal będzie można nabyć :D
  • 0

#9 Guest_Michall_*

Guest_Michall_*
  • GOŚĆ

Napisano 20 styczeń 2012 - 19:38

Biorą się za nas bo jesteśmy w rozsypce choć wielu nas. Nie ma praktycznie żadnego zrzeszenia ani znanych i "lubianych" organizacji z którymi byśmy współpracowali jako jedność. Głos każdego z nas, z osobna, niestety .... wart.

Za bandytów z GP nikt się nie bierze w tym państwie a wręcz im często sprzyjają.

Użytkownik Michall edytował ten post 20 styczeń 2012 - 19:39

#10 Fufu

Fufu
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPip
  • 588 postów
  • Kraj:

Napisano 20 styczeń 2012 - 22:02

Dla mnie to wszystko jest co najmniej śmieszne... Nasz kraj zamiast się rozwijać to swoiście cofa się w rozwoju nie tylko w kwestii terarystyki. Wiecie co jest najbardziej śmieszne? Że ten przepis jak masa innych jest mega niedopracowany, więc po jakimś czasie ludzie znajda setki sposobów na bezkarne go obejście. Co nie zmienia faktu że przez takie bzety terrarystyka zamiast sie popularyzować stanie się hobby jeszcze bardziej niszowym i elitarnym:/
  • 0

#11 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 20 styczeń 2012 - 23:44

Za bandytów z GP nikt się nie bierze w tym państwie a wręcz im często sprzyjają.

Co masz na myśli bo nie czaje :p

Fufu, nieprzemyślane to wszystko jest w tym kraju, ale nikt nie przewidział z reszta jak zwykle dalszego obrotu sprawy że najprawdopodobniej będzie tak że ci co mają blisko do granic (Niemcy, Czechy, Słowacja), będą wydawać polskie pieniądza na tamtych giełdach tam będą kupować żarcie w fast foodach, tam będą wspierać przemysł spirytusowy i browarnictwo :D a co za tym idzie rozwój pubów i tym podobnych, gdzieniegdzie niektórzy nawet może i wynajmą jakiś pokój czy to w hotelu czy czymś takim. Tego już nikt nie uwzględnił wiem że to są jakieś tam drobne ale nie lepiej aby te drobne zostały na terenie kraju?

Jak już pisałem na TCP to nie jest pierwszy typ imprez który może zostać wyparty z kraju, parę lat w tył to samo spotkało targi erotyczne które biły mega pieniądz bo przyjeżdżała cała Europa do nas wydawali na hotele żywili się w restauracjach itd ale oczywiście PISiorom to przeszkadzało bo pokazanie nagiej dupy czy cycków albo wacka to przecież nie ludzkie a co najważniejsze nie katolickie to mamy targi przeniesiono do Niemiec i Czech i kto bije kasę? Jak zwykle nie Polacy....
  • 0

#12 Guest_LukaszMag_*

Guest_LukaszMag_*
  • GOŚĆ

Napisano 21 styczeń 2012 - 10:10

Przykre... kolejny przykład tego, że na Wiejskiej w Warszawie zasiadają ludzie niekompetentni zajmowanych stanowisk. Niestety nie jest to pierwszy raz, gdy nasi ustawodawcy robią z siebie idiotów. Jedna wielka katastrofa i wstyd.

Życzę wszystkim udanej soboty i spokojnej niedzieli w państwie rządzonym przez kogoś między tłokiem, a młotkiem.

#13 Venom

Venom
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPip
  • 500 postów
  • W terrarystyce:2004
  • Miasto:Skierniewice
  • Kraj:

Napisano 21 styczeń 2012 - 10:53

To będzie tak jak hodowców zwierząt n..... Tylko teraz dotyczy to wszystkich. Małe utrudnienie w handlu. Ja już po prostu nie mam siły i nie chcę mi się ich wyzywać, będzie tak jak wcześniej. ukrywanie się itd... ale nadal będziemy handlować tym czym chcemy.

Użytkownik SerpentesVenomous edytował ten post 21 styczeń 2012 - 10:55

• 0

Come and join the party leave anxieties behind
When the weight of all the world is pushing down
Just push right back

#14 Guest_Michall_*

Guest_Michall_*
  • GOŚĆ

Napisano 23 styczeń 2012 - 16:23

Cholera, nie lepiej było stworzyć odpowiednią listę zwierząt, wciągnąć na nią także gatunki inwazyjne które są w stanie przetrwać zimę i zagrozić rodzimemu ekosystemowi zamiast wrzucać wszystko do jednego wora gdzie brak sprecyzowania = jesteśmy przegrani.

Znając wyczyny urzędników i tak na liście były by zwierzęta wciągnięte bez żadnych racjonalnych podstaw.

#15 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 23 styczeń 2012 - 16:27

Tak to jest jak za takie ustawy biorą się ludzie z wykształceniem historycznym czy polonistycznym, gdzie to ma mieć ręce i nogi jak on węża czy papugę to w zoo widział albo w TV gdzie usłyszał że to złoooooo.
  • 0

#16 Guest_Michall_*

Guest_Michall_*
  • GOŚĆ

Napisano 24 styczeń 2012 - 14:22

Samo wykształcenie to też lipa. Niejeden człowiek bogatszy w wiedzę od eksperta po szkołach w danej dziedzinie.
Papier ukończenia szkoły tylko sugeruje co dany posiadacz teoretycznie wie ;]
Ale fakt że jest absurd i idą na stołki osoby nie dość że "nie po tej" szkole, to jeszcze w ogóle nie mający pojęcia w danym temacie.

Użytkownik Michall edytował ten post 24 styczeń 2012 - 14:22

#17 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 24 styczeń 2012 - 17:41

Zgadzam się z tobą że wykształcenie to nie wszystko ale jak by taki co tam zabiera w danym temacie głos choć miał w tym kierunku wykształcenie to by już to inaczej wyglądało a tak mamy jak mamy...
  • 0

#18 Fufu

Fufu
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPip
  • 588 postów
  • Kraj:

Napisano 05 luty 2012 - 15:13

Niestety... Sprawa ACTA poruszyła takie masy że ratyfikacja została wstrzymana, a w sprawach które niestety utrudniają nam życie nikt tyłka nie ruszy. Rząd patrzy tylko na utrudniannie nam życia i zarabianie na wszystkim na czym sie da... Niestety tak jak wspomnieliście nie popatrzyli na sprawy ważne takie jak to że przez cofanie Polski do epoki kamienia łupanego krajowa gospodarka straci i to sporo... W Polsce ciągle brakuje tolerancji i otwartości...
Ludzie z tatuażami i kolczykami pchają dziecięcy wózek? - kryminaliści i dziwacy, biedne dziecko
Chłopak z długimi włosami, ubrany na czarno? - satanista!
Ktoś trzyma w domu węża? - dziwak i zwyrodnialec, który lubi znęcać się nad biednymi myszkami patrżac jak wąz je pożera żywcem!
Targi erotyczne? - zboczeńcy, zwyrodnialcy, żaden normalny katolik nie patrzy na cycki!
Ateista? - jak to możliwe, napewno jest chory, powinien być katolikiem, bo to co katolickie to dobre!
Przy takim myśleniu PISowców przy władzy to niestety ale daleko ten kraj nie zajdzie... Powinniśmy w końcu nadąrzyć za resztą świata zamiast siedzieć w średniowieczu... Obawiam się że coś w tym kraju zmieni się dopiero jak do władzy dojdą bardziej otwarci ludzie o świerzym spojrzeniu na świat... Tylko czy uda im sie ponaprawiać cały burdel który zdążyli zrobić ich poprzednicy...
  • 0

#19 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 05 luty 2012 - 21:11

Przy takim myśleniu PISowców przy władzy to niestety ale daleko ten kraj nie zajdzie...

W sumie to już nie chodzi o PISiorów bo teraz to oni G mogą ale o wszystkich tych pajaców bo siedzą głąby i nic konstruktywnego nie uchwalili a ciągną pape i to wcale nie małą bo ponad 10 000zł miesięcznie a tak wygląda ich praca.

Dołączona grafika

To nie jest fotomontaż to są realne zdjęcia z prawdziwych "obrad"... chyba nie trzeba komentować...

Skoro cała ta banda jest takimi patriotami - no bo skoro tak walczą o te prawa i ustawy to chyba są nie? - to czemu kroją takie pieniądze za to "dobro" które czynią dla narodu? Powinni to robić w czynie społecznym albo za tego tysiaka bo w końcu spora część ludzi za tyle pracuje a robi więcej niż ta banda debili... Kolejna sprawa po kiego grzyba ich tam tyle jest z połowę by wystarczyło... Takich rzeczy by można wymieniać i wymieniać...

Jest jedno lekarstwo na to trzeba zrobić to co zrobiła Islandia, czyli rozgonić to co jest odsunąć od koryta bydło które się go trzyma i powołać nową władzę która nie ma dziwnych nawyków z poprzedniego ustroju i która musi wiedzieć że rząd powinien się obawiać społeczeństwa a nie społeczeństwo rządu...
  • 0

#20 Zsasz

Zsasz
  • UŻYTKOWNIK
  • Pip
  • 5 postów
  • W terrarystyce:2009
  • Miasto:Olsztyn
  • Kraj:

Napisano 12 luty 2013 - 02:02

Czyli hodowcy w pkcie wyjścia? Jadusy - niet, bo przecież groźne? (wiadomo, że za tym stoi opier**ling w stylu ,,nie chce nam sie wydawać kasy na surowice po legalizacji gadów, plus problemy z refundacja przy leczeniu itp - zamiatamy problem pod dywan)... no świetnie. Jak ktoś spełnia wymogi to czemu by nie (oczywiście plus specjalne tam pozwolenie)? Coraz bardziej widziałaby mi się ,,opcja islandzka" - wypierniczyć geniuszy stamtąd i niech się tym zajmą ludzie, którzy mają jakąś wiedzę na ten temat i MYŚLĄ, a nie tylko ,,nie, bo to niedobre jest".
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych