Skocz do zawartości

Trwoznica-pierwszy jadus?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • GOŚĆ

Napisano 26 kwiecień 2010 - 17:23

sistrurusy moga byc na początek co wy na to???

Myślę że mogą, jad może okazać się śmiertelny, ale kupując węża jadowitego nie możemy zakładać, że nas ukąsi - kupujemy jadusa i robimy wszystko żeby ryzyko ukąszenia zminimalizować do minimum bez względu na to, jak jest bardzo jadowity ! - nawet jad Trwożnicy, który jest stosunkowo słaby, może okazać się śmiertelny... Sistrurusy to małe węże, które wg mnie przy odpowiednim podejściu (haki, terrarium odpowiednio zabezpieczone, etc.) nie stanowią żadnego zagrożenia dla opiekuna, ale podkreślam - przy odpowiednim podejściu hodowcy z zachowaniem wszelakich środków ostrożności...

#2 Guest_irekjanosik_*

Guest_irekjanosik_*
  • GOŚĆ

Napisano 26 kwiecień 2010 - 16:43

Ja zacząłem przygode z jadusami od cerastes cerastes (zdecydowanie nie polecam na pierwszego jaduska) i sistrurus miliarius barbouri :P sistrurusy moga byc na początek co wy na to???

#3 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • W terrarystyce:2002
  • Miasto:Sosnowiec
  • Kraj:

Napisano 06 marzec 2010 - 13:58

co do tego jak jad zadziałał na dany organizm to ma się też do masy ukąszonego i czy nie choruje na nic... jeżeli ktoś jest chuchro i do tego alergik na wszystko co możliwe to napewno na niego jad zadziała dużo mocniej...

to oczywiste, zazwyczaj "oceniając" siłę jadu bierze się pod uwagę działanie na zdrowego człowieka o przeciętnej wadze przykładowo około 70kg

co do uczuleń może być tak że nic danego człowieka nie rusza nie ma uczuleń na nic a akurat taki jad może wywołać wstrząs anafilaktyczny i po balu...
  • 0

#4 Viperidae

Viperidae
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPipPip
  • 783 postów
  • W terrarystyce:2014
  • Kraj:

Napisano 06 marzec 2010 - 13:50

Przy sprzątaniu u trima zawsze używam 2 haków a w razie W trzeci leży w pobliżu... wiem co to znaczy jak wężyk spaceruje w stronę ręki po haku... mimo że hak w miare swoją długość miał to gdyby nie drugi to bym zawału dostal zapewne :D następna sprawa to jak napisał ŁukaszW, te zaczepianie się o krawędzie pojemnika :D to mi się także przytrafiło... wiec trzeba bardzo uważać przy tym gatunku... dosłownie na wszystko trzeba zwrócić uwagę, a najlepiej myśleć do przodu (no ale nie wolno popadać w rutynę).

dziabła hodowce w dłoń w efekcie ręka spuchła wyglądała jak nadmuchana do łokcia po za gorączką i fatalnym samopoczuciem nie było innych objawów... więc można uznać że jad do przeżycia co nie znaczy że można to lekceważyć....

co do tego jak jad zadziałał na dany organizm to ma się też do masy ukąszonego i czy nie choruje na nic... jeżeli ktoś jest chuchro i do tego alergik na wszystko co możliwe to napewno na niego jad zadziała dużo mocniej...
  • 0

"Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic"
"Problem nie jest sam w sobie problemem, lecz Twoje do niego podejście"

#5 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 06 marzec 2010 - 10:43

Powiem tak prawie każdy trimka przerabiał bo to chyba podstawa ale na pierwszego jada go nie polecam naprawdę to jest dosyć szybki wąż w dodatku potrafi nieźle utrudnić życie przy obsłudze hakami czy np podczas wyjmowania z terra zawinie się o coś i już jest wesoło... tak samo nieraz potrafią sie zawinąć na haku i pełznąc w kierunku ręki nie doświadczony hodowca może dostać strzała chyba że żuci hakiem :D kolejny problem to karmienie na przymus ja przy pierwszym karmieniu miałem gacie pełne ale jakoś to poszło tym bardziej że pokazywał mi co i jak człowiek który siedział w temacie dosyć długo więc przerabiał temat a teraz trafia to na kogoś kto niema pojęcia jak sie do tego zabrać i znów jest problem albo wąż pada...

Jak pisałem miedziogłowy jest dobry na początek albo tak jak napisał Elapidae, jakaś żmijka europejska przykładowo Vipera renardi dosyć ciekawy wąż z agresją u nich tez różnie bywa ale z reguły w miarę spokojne, młode można jedzą małe świerszcze i koniki polne, widziałem dwa przypadki ukąszenia jeden z nich trafił się mnie :D dostałem w kciuka od młodej żmijki pobolało spuchło zsiniało i znikło ;) drugi przypadek który znam to mamusia tego malucha co miałem dziabła hodowce w dłoń w efekcie ręka spuchła wyglądała jak nadmuchana do łokcia po za gorączką i fatalnym samopoczuciem nie było innych objawów... więc można uznać że jad do przeżycia co nie znaczy że można to lekceważyć....
  • 0

#6 Guest_ŁukaszW_*

Guest_ŁukaszW_*
  • GOŚĆ

Napisano 06 marzec 2010 - 10:38

moim pierwszym jadem tez byl trimek samiczka na dodatek w ciazy i powiem ze jak ja dostalem to wszystko bylo w porzadku ale po pewnym czasie zaczely sie odpaly typu walenie w moja strone ucieczki z haka pozniej sie to uspokoilo ale od czasu do czasu tez sa jakies akcje niby fajnie spokojnie siedzi na haku i nagle ucieczka albo jeszcze jedna sprawa o ktorej zapomnialem i wydaje mi sie ze jest dosc wazna jak przenosilem trime z terra do pojemnika na czas sprzatania to popelnilem dosc duzy blad przenoszac hakiem weza do pojemnika trzymalem go bardzo blisko krawedzi i zaczepil sie ogonkiem o gore pojemnika i powiem ze nie jest latwo odczepic trimka jak sie dobrze zlapie

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • GOŚĆ

Napisano 06 marzec 2010 - 00:44

Tajp,

A może na początek heterodon? też jadus i łatwo dostępny

Warunkowo jadowity, poza tym nadaje się nie tylko jako pierwszy "wąż jadowity" a można go kupić nawet jako pierwszego węża - na początek... Niewiele się człowiek na tym gatunku nauczy:)

#8 Viperidae

Viperidae
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPipPip
  • 783 postów
  • W terrarystyce:2014
  • Kraj:

Napisano 06 marzec 2010 - 00:37

mi trimek wypadł akurat na pierwszego jada i powiem szczerze że węże są ciekawe do obserwacji, ale wszystko fajnie pięknie póki siedzi w terrarium :D jak trzeba było ją przenieść podczas sprzątania na haku ( a przyznam że zwinne to stworzenie) to już nie było łatwo ;) więc polecałbym coś naziemnego, w miare spokojniejszego (nie mówie że są agresywne czy coś bo to kwestia względna, można wręcz rzec że są one zmienne jak kobiety :D raz spokojne a raz wcielone diabły)

Ale wg mnie jeżeli ktoś ma głowe sztywno na karku i używa się czegoś takiego jak rozum to powinien sobie poradzić na początek z mniej agresywnymi i tymi spokojniejszymi z natury jadami ;)

Kolejna kwestia to obsługa haków, najlepiej poćwiczyć na jakiś niejadowitych a szurniętych wężach ;) naprawde dużo to pomoże...

A może na początek heterodon? :) też jadus i łatwo dostępny :)
  • 0

"Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic"
"Problem nie jest sam w sobie problemem, lecz Twoje do niego podejście"

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • GOŚĆ

Napisano 05 marzec 2010 - 22:15

Widzisz... Nie służy mi łapanie węży na dworcu... Fakt, źle przeczytałem:)

#10 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 05 marzec 2010 - 21:54

reguły je ale mają odpały mimo to mniejsze niż trimki

tyczyło się to tego że mają mniejsze odpały niż trimki :D a nie że są mniejsze od trimków hehe :D

żeby być szczerym sam zaczynałem od trima i od jeszcze jednego gatunku którego tutaj nie wymienię bo to jak dla początkującego to był hard ale to były inne czasy inne poglądy nawet w sieci było o wiele mniej wiedzy niż teraz a i dostęp był o wiele mniejszy....
  • 0

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • GOŚĆ

Napisano 05 marzec 2010 - 21:40

TRIMEK, ale czy A.contortrix są mniejsze niż T.albolabris?:D Polemizowałbym...

1. Jeśli chodzi o to, czy wąż jest polecany na początek przygody z jadem? Sam zaczynałem od tego gatunku, jeśli zastosujesz odpowiednie środki ostrożności i będziesz uważał to dasz sobie z tym gatunkiem radę. Polecam szczerze samiczki, gdyż na prawdę są łatwiejsze w obsłudze. Jeżeli nie chcesz koniecznie trwożnicy, tylko zacząć przygodę z jadowitymi wężami to uważam że na pewno lepszym rozwiązaniem jest jakaś Europejska żmija (rodzaj Vipera).

2. Jad T.albolabris może nawet zabić, nigdy nie wiadomo jak zadziała na dany organizm. Nawet gdy przeżyjemy ukąszenie trwożnicy, mogą nas czekać bardzo poważne komplikacje zdrowotne, na przykład:
-zaburzenia pracy wątroby
-niewydolność nerek

3. Z reguły samce są agresywniejsze od samic, ale wyjątki się zdarzają - jak wszędzie. Miałem kontakt tak samo z agresywnymi samicami, jak i spokojnymi samcami - wyjątek potwierdza regułę...

#12 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 05 marzec 2010 - 20:08

ŁukaszW, ma racje w 100% się z nim zgadzam, opinia jaka panuje w sieci że trwożnice są dobre na pierwszy kontakt z jadem są mylne z kilku względów jak już Łukasz napisał są to węże nadrzewne i mają specyficzną dietę w naturze i wielokrotnie maluchy trzeba karmić na przymus co nie jest wskazane u początkujących którzy nie mieli wogóle styczności z jadem...

kolejnym faktem który jest na nie jest agresja samców a i nie rzadko samic...

nie istotne czy jest lekko jadowity czy mega zabójca należy obchodzić się ostrożnie i z rozwagą dlaczego?? bo w ten sposób wyrabia się nawyki które pomogą nam cieszyć się z tych zwierzaków bez niepotrzebnych wypadków...

nawet gdyby miał całkowicie nieszkodliwy jad może okazać się że jesteś na niego akurat uczulony i masz naprawdę spory problem w tym momencie, dlatego tak ważne jest rozważne podejście do tematu ;)

na pierwszego węża polecał bym Mokasyna miedziogłowego (Agkistrodon contortrix) w miarę spokojny, nie łazi po drzewach :D z reguły je ale mają odpały mimo to mniejsze niż trimki, jad słaby co nie znaczy że należy lekceważyć :D
  • 0

#13 Guest_ŁukaszW_*

Guest_ŁukaszW_*
  • GOŚĆ

Napisano 05 marzec 2010 - 17:18

witam. wiec tak moim zdaniem trimki nie nadaja sie na pierwszego jadusa poniewaz sa to weze nadrzewne przez co sa bardzo szybkie i zwinne co do jadu to niby jest slaby ale nigdy nie wiadomo jak jad zareaguje na twoj organizm a co do agresji to zalezy mozesz trafic na wariata i bedzie bardzo agresywny ten pasek u albolabrisow wystepuje u samcow a samce sa agresywniejsze od samic

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • GOŚĆ

Napisano 05 marzec 2010 - 16:57

Witka,
czy Trwoznica (T.albolabris) jest dobra na pierwszego jadusa? czy jad jest niebezpieczny? czy ten waz jest bardzo agresywny? podobaja mi sie samczyki ze wzgledu na ten widoczny pasek po bokach... dziekuje za wszystkie wskazowki i odpowiedzi.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych