Skocz do zawartości

Przekraczanie granic UE z zarejestrowanym gadem.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_nmofmak_*

Guest_nmofmak_*
  • GOŚĆ

Napisano 16 lipiec 2011 - 21:05

Ktos orientuje sie jak to wyglada? Aktualnie przebywam w uk i chcialem dowiezc weze ale nie wiem co musialbym zrobic... Poradzcie cos.

#2 Guest_amadi24244_*

Guest_amadi24244_*
  • GOŚĆ

Napisano 16 lipiec 2011 - 21:24

Jesli masz papiery i jedziesz samochodem to nie powinno byc problemu. Na granicy francusko angielskiej spytaja sie czy przewozisz jakies zwierzeta i wtedy nalezy pokazac dokumenty. Najlepiej odwiedz tez weterynarza ktory sprawdzi czy zwierzaki sa zdrowe i wypisze ci jakies papiery chociaz i bez tego powinno dac rade. Znam osoby ktore jezdza z angli do czech i wracaja ze zwierzakami i nie ma zadnego problemu :)

#3 Guest_nmofmak_*

Guest_nmofmak_*
  • GOŚĆ

Napisano 18 lipiec 2011 - 12:32

Ale samolotem podrozuje...

#4 Guest_amadi24244_*

Guest_amadi24244_*
  • GOŚĆ

Napisano 18 lipiec 2011 - 14:32

No, to juz moze byc problem. Beda sie bali ze bedzie jak w tym filmie ''weze w samolocie'' :p, a tak na serio to musisz sie skontaktowac z tymi liniami lotniczymi :)

#5 Guest_nmofmak_*

Guest_nmofmak_*
  • GOŚĆ

Napisano 18 lipiec 2011 - 20:54

Takoż uczynie. I wrzuce ich odpowiedz tu na forum, dla potomności.

#6 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • W terrarystyce:2002
  • Miasto:Sosnowiec
  • Kraj:

Napisano 18 lipiec 2011 - 21:33

Nie wiem czy czasem nie będziesz musiał obowiązkowo dostarczyć jakiegoś dokumentu o stanie zdrowia zwierząt jakie przywozisz do kraju + jeśli jest taka potrzeba dokumenty legalnego pochodzenia. Pewnie jest jakaś władza weterynaryjna która takie coś kontroluje a w samolocie mają pełne pole do popisu, co innego jak jedziesz samochodem.
  • 0

#7 Guest_Calmwater_*

Guest_Calmwater_*
  • GOŚĆ

Napisano 11 sierpień 2011 - 08:26

Założyłem podobny temat na innym forum (mnie też on dotyczy), ale postanowiłem zerknąć tutaj i nmofmak mnie uprzedził. Najwyżej pomyślimy, jak przywlec nasze gadziny samochodem, bo widzę, że jest to chyba jedyne rozsądne wyjście. Dodam, że autokar też nie załatwia sprawy, bo jest zakaz przewożenia zwierząt.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych