Skocz do zawartości

Fajne agresywne nie jady - trening

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Hortulanus2000_*

Guest_Hortulanus2000_*
  • GOŚĆ

Napisano 18 czerwiec 2011 - 17:42

Cześć. Jakie agresywne i szybkie wężyki są dobre do pracy z hakami??

#2 CONSTRICTORS

CONSTRICTORS
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPip
  • 361 postów
  • W terrarystyce:2014
  • Kraj:

Napisano 18 czerwiec 2011 - 22:24

Witam.

Takie tematy już były na forum, zapraszam do poczytania:

http://trimek.pl/for...az-na-poczatek/

http://trimek.pl/for...esz-z-jadusami/

Poczytaj sobie te tematy, jak będziesz mieć więcej pytań to śmiało pisz...
  • 0

#3 Guest_Hortulanus2000_*

Guest_Hortulanus2000_*
  • GOŚĆ

Napisano 19 czerwiec 2011 - 12:21

Jak z agresywnością u M.amethistina? słyszałem (czytałem) że dość wredne i szybkie plus do tego b. duży zasięg "strzału"? prawda to? :D

#4 CONSTRICTORS

CONSTRICTORS
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPip
  • 361 postów
  • Kraj:

Napisano 20 czerwiec 2011 - 00:31

Wiesz co, to zależy w dużej mierze od danego osobnika oraz od tego, czy jest to wąż urodzony w niewoli czy z odłowu...
Ogółem osobniki tego gatunku trzymane u jednego hodowcy przez dłuższy czas (rok, dwa i więcej) stają się spokojne i nie są kąśliwe, ale to nie jest reguła...
  • 0

#5 Guest_Hortulanus2000_*

Guest_Hortulanus2000_*
  • GOŚĆ

Napisano 29 grudzień 2011 - 13:08

A znasz może orientacyjną cenę takich dusicieli:

-M. amethistina lub M.kinghornii (niekoniecznie CB)
-L.albertisi

Czy za 350-400E dostanę dorosłą fermówkę kinghorni lub amethistini?

#6 Guest_Felas_*

Guest_Felas_*
  • GOŚĆ

Napisano 29 grudzień 2011 - 13:37

M. amethisitina na tcp były około 100 centymetrowe osobniki po 750 zł jeszcze nie tak dawno. Nie orientuje się za bardzo jak wyglądają ceny dorosłych za granicą.
Jak chcesz ćwiczyć obsługę za pomocą haków to młode morelki są bardziej zadziorne i agresywne.

#7 Guest_Hortulanus2000_*

Guest_Hortulanus2000_*
  • GOŚĆ

Napisano 29 grudzień 2011 - 13:55

Wiem, ale obsługa takiego agresywnego ponad 2,5-3m węża nie jest i to mi się podoba :)

#8 Guest_Hortulanus2000_*

Guest_Hortulanus2000_*
  • GOŚĆ

Napisano 29 grudzień 2011 - 14:14

Jeszcze jak możecie podać cenę L.albertisi T+ Albino bo są prześliczne :D

#9 Guest_Hortulanus2000_*

Guest_Hortulanus2000_*
  • GOŚĆ

Napisano 29 grudzień 2011 - 18:00

Ten sam gościu co miał te ametysty po 750 (BTW ten sam od którego kupowałem curtusa) ma/miał też 1.1 CB10 Morelia Boeleni za coś koło 3700-3800E (16.500PLN chyba)

#10 Nikt

Nikt
  • REDAKCJA
  • 213 postów
  • W terrarystyce:2003
  • Miasto:Leszno
  • Kraj:

Napisano 29 grudzień 2011 - 19:01

Wypowiem się nt. ametystów, bo to jedne z moich ulubionych węży. Agresja jest cechą osobniczą, więc nie ma co się tu rozwodzić. Większość jest kąśliwa za młodu, jednak wiele z nich z wiekiem luzuje. Zasięg ataku faktycznie duży, obserwowałem ataki z gałęzi na ponad połowę długości ciała(celne, zarówno u młodych jak i 5m sztuk).
Jakie masz doświadczenie z większymi wężami? Jeśli nie miałeś kontaktu z agresywnym 3m dusicielem, odpuść sobie kupno podrośniętej amethisthiny. Jeśli chcesz się przygotowywać do jadów, odpuść sobie ametysta całkowicie. Już wyjaśniam dlaczego. Jeśli trafisz na łagodnego, to nic się nie nauczysz. Jeśli trafisz na wredotę, to do 5m sztuki będziesz podchodzić z dwoma osobami do pomocy w kaskach do hokeja(nie, to nie jest żart), pod warunkiem że jej wcześniej nie sprzedasz.
Odradzam również kupno fermówek-z powodu pasożytów, kiepskiej kondycji i doświadczenia koniecznego do trzymania takiego węża.
Ceny ametystów są zróżnicowane-populacja, uroda, kondycja i szereg innych cech mają wpływ na cenę, przez co można wyrwać ametysta za 200zł jak i za kilka tysięcy.

Jeśli chodzi o węże do pracy z hakami, szybkie-czemu upierasz się na dusiciele? Większość z nich nie grzeszy zwinnością, bazują bardziej na impecie ataku i potężnych zębach. Myślałeś o Colubridae? Jest kilka gatunków węży, nawet warunkowo jadowitych a względnie niegroźnych, znakomitych do pracy hakami.
  • 0

#11 Guest_Hortulanus2000_*

Guest_Hortulanus2000_*
  • GOŚĆ

Napisano 29 grudzień 2011 - 20:17

Zrobiłem sobie listę wężyków agresywnych które mi się podobają i jest też na niej kilka Połozów. A oto ona:

1)Python molurus pimbura - rosną spore i są kąsliwe przez bardzo mi się podobają. W styczniu odbieram parkę
2)Corallus hortulanus - choruję na nie od długiego czasu, miałem kupować w lutym/marcu ale wyprowadzka i remont, ale w marcu lub kwietniu zapewne zawitają u mnie
3)Gonyosoma oxycephala - szybkie i rosną dość duże i do tego mega agresywne
4)Elaphe carinata - jak wyżej
5)S.diadema - piękne pustynne wężyki
6)Nerodia fasciata - interesujący tryb życia
7)L. albertisi - prześliczne nadrzewne agresorki
8)Morelia kinghorni
9)Coelognathus radiatus
10)Eryx colubrinus

Myślę że chociaż część wężyków z tej listy uda mi się zakupić :)

#12 Fufu

Fufu
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPip
  • 588 postów
  • Kraj:

Napisano 09 styczeń 2012 - 00:36

Pamiętaj o tym że każdy wąż jest inny i pomimo opinii agresywnego gatunku mogą trafić Ci się osobniki mega spokojne. Przykład? Od kilku lat mam zbożówkę która była zawsze przykładem wszelkich cnót. Baranek, potulna, łagodna, bała sie własnego cienia, nawet zaatakować martwą mysz sie bała, podchodziła niepewnie po dłuższej chwili dopiero, nigdy nie strzeliła, nie bałam sie dawać ją dzieciom na ręce a dziś podczas jednego sprzątania ukąsiła Kubę 7 razy;)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych