Skocz do zawartości

problemy z rejestracją? brakuje dokumentów?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_speedcuber_*

Guest_speedcuber_*
  • GOŚĆ

Napisano 06 kwiecień 2011 - 10:53

to ja wole pochodzić du** im potruć zdobyć te papiery i mieć spokój bez martwienia czy bedzie kontrola czy nie :)

#2 Fufu

Fufu
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPip
  • 588 postów
  • W terrarystyce:2014
  • Kraj:

Napisano 06 kwiecień 2011 - 10:46

Tylko właśnie nie rozumiem po co się męczyć z tą rejestracją:) Nie chcą zarejestrować, a posiadasz dokumenty to grzecznie prosisz aby napisali ci nawet odręcznie karteczkę że zgłosiłeś zwierze do rejestracji, ale odrzucili twoją prośbę, przybić pieczątkę starostwa i idziesz do domu. Nikt ci wtedy nic zrobić nie może - taka chora luka w polskim prawie.
  • 0

#3 CONSTRICTORS

CONSTRICTORS
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPip
  • 361 postów
  • Kraj:

Napisano 01 kwiecień 2011 - 03:04

Cześć.

Cieszę się że wszystko się dobrze skończyło.

Niestety Polscy urzędnicy mają nikłe pojęcie co jest potrzebne do zarejestrowania zwierzęcia, pragnę tylko przypomnieć że naszym obowiązkiem jest tylko zgłoszenie do rejestracji a to jak odniosą się do tego urzędnicy nie powinno nas już interesować, ponieważ swój obywatelski obowiązek wypełniliśmy i prawnie nikt nie powinien się przyczepić!

Jeżeli kupujemy węże z Czech, Słowacji, etc. Nie dostajemy takiego dokumentu CITES (inaczej, jeżeli na zwierzę są potrzebne "żółte papiery" czyli tzw. żółty CITES) tylko oświadczenie hodowcy o urodzeniu zwierząt w hodowli na naszą prośbę...

Taki kraj...

Pozdrawiam serdecznie,

CONSTRICTORS
  • 0

#4 Guest_speedcuber_*

Guest_speedcuber_*
  • GOŚĆ

Napisano 28 styczeń 2011 - 21:09

witam wszystkich
chciałem się podzielić z wami moimi przeżyciami ze starostwem (z rejestracją boasów)
wszystko zaczęło się w samej końcówce grudnia sprawiłem sobie z czech dwa piękne boasy które jak myślałem otrzymałem z odpowiednimi dokumentami do rejestracji (oświadczenie hodowcy ze węże urodziły się u niego w hodowli, tak jak poradził mi CONSTRICTORS)
oczywiście bez zwłoki poszedłem do starostwa żeby zarejestrować gadzinki a tu kochany urzędnik mówi mi że z tymi papierami to nic nie zrobię i poradził żebym węże hodował "na lewo" później poinformował mnie jeszcze że w tej sytuacji powinien powiadomić policję ale nie zrobią tego.(pewnie nie chciało im się pracować :P ). oczywiście nie było mowy żebym się wycofał i całe życie ryzykował utratę węży i grzywnę więc szukałem i szukałem aż w końcu przez przypadek dowiedziałem się że można zarejestrować węże na podstawie umowy darowizny znalazłem pewną umowę kupna węży i przerobiłem na darowiznę i wypełniłem ze sprzedającym (zamieszczam zdjęcie poniżej). ponownie poszedłem zarejestrować węże do starostwa, urzędnik próbował mnie jeszcze przekonać żebym tego nie robił ale się uparłem. Niechętnie zabrał się do pracy po czym uprzedził że to może potrwać nawet miesiąc i znowu postraszył mnie policją (jeśli rejestracja by się nie udała). Szczęśliwie po tygodniu otrzymałem papiery że gadzinki są zarejestrowane.

Mam nadzieje że komuś się to przyda XD

A to ta umowa darowizny z pochodzeniem węży:
http://trimek.pl/for....htm?pic_id=130

pozdrawiam

#5 Guest_Calmwater_*

Guest_Calmwater_*
  • GOŚĆ

Napisano 11 sierpień 2011 - 08:30

to ja wole pochodzić du** im potruć zdobyć te papiery i mieć spokój bez martwienia czy bedzie kontrola czy nie :)

Tylko właśnie o to chodzi, że masz obowiązek ZGŁOSIĆ zwierzę do rejestracji, a nie zarejestrować, więc nawet, jeśli nie będzie zarejestrowane, ale je zgłosiłeś, to względem prawa będziesz w porządku.
Sam miałem podobną przygodę z wężem pochodzącym ze Stanów, niemniej pani w urzędzie wyraziła chęć współpracy (mimo, że ostrzegała mnie przed policją itp.) i gad został bezproblemowo zarejestrowany na podstawie umowy kupna/sprzedaży z podanym numerem CITES, a bez owego dokumentu.

#6 Guest_speedcuber_*

Guest_speedcuber_*
  • GOŚĆ

Napisano 25 sierpień 2011 - 20:16

Tylko właśnie o to chodzi, że masz obowiązek ZGŁOSIĆ zwierzę do rejestracji, a nie zarejestrować, więc nawet, jeśli nie będzie zarejestrowane, ale je zgłosiłeś, to względem prawa będziesz w porządku.
Sam miałem podobną przygodę z wężem pochodzącym ze Stanów, niemniej pani w urzędzie wyraziła chęć współpracy (mimo, że ostrzegała mnie przed policją itp.) i gad został bezproblemowo zarejestrowany na podstawie umowy kupna/sprzedaży z podanym numerem CITES, a bez owego dokumentu.

no niby masz racje ale jak ci sie taki urzędas wypnie i powie że nic nie zgłaszałeś (no chyba że mamy prosić o potwierdzenie pisemne naszej chęci rejestracji :) )

#7 Fufu

Fufu
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPip
  • 588 postów
  • Kraj:

Napisano 28 sierpień 2011 - 22:23

no niby masz racje ale jak ci sie taki urzędas wypnie i powie że nic nie zgłaszałeś (no chyba że mamy prosić o potwierdzenie pisemne naszej chęci rejestracji :) )

Dokładnie tak to ma działać. Piszesz sobie pisemko prośbę o zarejestrowanie zwierzaka, tam piszesz że prosisz o zarejestrowanie gada, że jako załączniki do prośby dajesz dowód wniesienie opłaty za rejestracje, dokument pochodzenia zwierzaka itp, bierzesz to w dwóch kopiach i jeśli pani w starostwie nie zechce Ci gada zarejestrować to prosisz tylko oo pieczątkę na jednej z kopii że przyjeła twoją prośbę do świadomości, drugą kopię jej zostawiasz i do widzenia ;)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych