Skocz do zawartości

Trimek , co i jak ?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_albert120398_*

Guest_albert120398_*
  • GOŚĆ

Napisano 13 styczeń 2011 - 18:38

Witam :D
CONSTRICTORS, nie wiem czy weszła mada ale większość myśli tak np : co za problem nakarmić trimka przymusowo chyba dam radę .
Pasacio, Nie kieruję tego do ciebie . Ale pomyśl głową napisałeś tam że hodowałeś takie węże jak boa , zbożówkę ale co to ma wspólnego z jadem a co dopiero z nadrzewnym .
Moja rada zacznij od czegoś agresywnego ale nie jadowitego .

Pozdrawiam :D:)

#22 CONSTRICTORS

CONSTRICTORS
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPip
  • 361 postów
  • W terrarystyce:2014
  • Kraj:

Napisano 13 styczeń 2011 - 17:42

Trwożnice nie nadają się na pierwszego węża jadowitego.

Bez obrazy, ale jeżeli zadajesz takie infantylne pytanie jak wymiary terrarium dla pierwszego jadusa, to nie powinieneś go w ogóle kupować.

Karmiłeś kiedyś węże przymusowo, że sądzisz, iż dasz radę? To jest wąż z rodziny grzechotnikowatych i złapanie malucha za głową jest nieco trudne. Węże są bardzo szybkie i potrafią wywinąć się i ukąsić...

Obecnie ciężko zakupić czysty gatunek, rynek jest nasycony hybrydami co ma bardzo zły wpływ na jad - w przypadku hybryd jest mocniejszy niż u czystych gatunków.

Ludzie, czy to weszła jakaś "moda na jadusy"?

O Trimie na początek możesz więcej przeczytać tutaj:

http://trimek.pl/for...-jadus-vt96.htm

http://trimek.pl/for...-jaki-vt202.htm
  • 0

#23 Guest_Pasacio_*

Guest_Pasacio_*
  • GOŚĆ

Napisano 13 styczeń 2011 - 16:28

Witam Serdecznie !
W terrarystyce już siedzę kilka lat . Zaczynałem od zbozówki , później były skorpiony ptaszniki , boaski , gekony , legwan .
Po nie ukrywam dość długim okresie przemyśleń podjełem decyzję iż chcę zacząć hodować jadusy.
Moje doświadczenie ze zwierzętami jadowitymi to tylko ptaszniki i skorpiony . W obu przypadkach zaczynałem od tych nazywanych przez ludzi szatanami ,demonami prędkości i najmocniej jadowitymi .
Pierwszy ptaszor to był murin , tuż po nim poe , przeszły przez moje ręcę maculaty , stromki . Podchodziłem do tych zwierząt z należytym respektem i nigdy nie doprowadziłem do sytuacji zagrażających atakiem . Tak wracając to tematu , to zdecydowałem się na zakup jadusia i myślę że podołam temu zadaniu , jestem osobą spokojną która podchodzi z respektem to zwierząt i zawsze stara się nie szarżować w ingerencji z nimi , lecz wszystko spokojnie zrobić .

Zdecydowałem się a raczej zdecyduje na jednego z Trimków i od tego miejsca kieruje do Was moje pytania :

1.Czy młodego osobnika ( bo takiego zamierzam zakupić) mogbym trzymać w terr 40 szer. 70 wys, 60dł ?

2. Chciałbym o ile to możliwe kupić węża czystego gatunkowo , choć jeżeli nie uda mi się znaleść takiego to będę zmuszony kupić hybrydę.

3. Wiem , że wielce prawdopodobne jest to iż młodeg będzie trzeba rozkarmiać na siłe , ale cóż myślę że i temu zadaniu podołam .

Pozdrawiam

PRZEZ TO FORUM NIE HANDLUJEMY I NIE POMAGAMY W ZAKUPIE WĘŻA JADOWITEGO!

CONSTRICTORS

Nie będę nabijał postów więc edit.

Pytam o wymiary terr , bo przeglądając yt i czytając to co znajduje się na różnych stronach , doszedłem do wniosku ,że co strona to inne wymiary podane . Wiem że to wąż nadrzewny i terr powinno być wyższe niż dłuższe. Jak to mówią kto pyta ten nie błądzi.

Tematy które mi podrzuciłeś już czytałem i uważam że poradzę sobie z Trimkiem jako 1 jadusiem .

Z jednej strony dziwi mnie ten zakaz jakich kolwiek rozmów o handlu na forum . Choć z drugiej konieczność jednak szukania wężą od osób prywatnych może ustrzeże 13 latków przed nieodpowiedzialnym zakupem .

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych