Skocz do zawartości

Zdjęcie

Haki ofiologiczne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hot

Hot
  • UŻYTKOWNIK
  • Pip
  • 15 postów
  • W terrarystyce:2009
  • Miasto:Warszawa
  • Kraj:

Napisano 24 styczeń 2015 - 12:01

Cześć, chciałem się zapytać gdzie mogę w PL kupic haki ofiologiczne które wytrzymają ok 3kg i są długie na 60-80cm

Widziałem lepszej jakości tylko te http://www.gady-gady...&category_id=65

• 0

#2 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • W terrarystyce:2002
  • Miasto:Sosnowiec
  • Kraj:

Napisano 25 styczeń 2015 - 02:31

Te haki jak ładnie je ktoś nazwał ze stali prasowanej, są wykonane po prostu z kija golfowego ;) wiem bo sam posiadam kilka tak wykonanych haków, wytrzymałość jest o wiele większa niż 3kg. Co do samego kija to musi to być kij stalowy nie jakieś włókno węglowe czy inne wynalazki (może i to mocniejsze ale wolałem tego unikać). Takie kije które np do gry się nie nadają zakupisz za grosze w sieci, potem wystarczy go tylko dostosować czyli obcinasz końcówkę kupujesz pręt np ze stali nierdzewnej odpowiednio wyginasz umieszczasz w rurce kontrujesz np przewiercając rurkę i pręt i tyle :D masz kij który będzie cię kosztował na pewno mniej wystarczy tylko namierzyć jakieś kije. 

• 0

#3 Hot

Hot
  • UŻYTKOWNIK
  • Pip
  • 15 postów
  • Kraj:

Napisano 25 styczeń 2015 - 09:35

A gdzie mozna dosta kije golfowe?
http://olx.pl/i2/ofe...tml#:23c441f68b zastanawiam sie nad kupnem 3 od gory
  • 0

#4 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 25 styczeń 2015 - 23:26

Ja kiedyś za parę złoty kupiłem całą torbę chyba z 12 kijami (gratis dostałem 10 piłek :p ) większość była tej samej długości a kilka było różnej i tak powstały haki ;). Ja je kupiłem na allegro ale jak sam podałeś na olx też są oferty ;) ludzie to przywożą np z Anglii czy innych krajów gdzie tam już jest to poprostu złom i sprzedają za niewielkie pieniądze. Czasem w komisach sportowych można takie coś nabyć np w interkomisie kiedyś widziałem. Ważne aby rurka była wykonana z metalu, jak już wcześniej pisałem są kije w których zamiast metalowej rurki jest jakaś z włókna węglowego czy tam innego tworzywa. Może będzie to mocniejsze ale tego już nie wiem. 

Co do samego "wmontowania" wygiętej końcówki można to też zrobić przy pomocy jakiegoś mocnego kleju np dwuskładnikowy Distal daje radę jest niedrogi, wydajny i powszechnie dostępny. Oczywiście warto do tego jeszcze to przewiercić i wkleić coś żeby się czasem nie obróciło ;). W razie problemów pisz pomogę na tyle ile dam rade :)

• 0

#5 Hot

Hot
  • UŻYTKOWNIK
  • Pip
  • 15 postów
  • Kraj:

Napisano 25 styczeń 2015 - 23:43

Dzięki, w niedzielę pojadę do miejsca gdzie wystawiają takie rzeczy i tam pewnie kupię. jak kupię je to napiszę.

Na kijE golfowe zamierzam wydać ok 140zł
  • 0

#6 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 27 styczeń 2015 - 20:03

Nie daj się naciągnąć bo to co ty potrzebujesz to kij do przeróbki a nie kij do gry a takie coś to max 20-30zł za szt. Byle był prosty i tyle. 

• 0

#7 Hot

Hot
  • UŻYTKOWNIK
  • Pip
  • 15 postów
  • Kraj:

Napisano 27 styczeń 2015 - 21:14

prawda

• 0

#8 Nikt

Nikt
  • REDAKCJA
  • 213 postów
  • W terrarystyce:2003
  • Miasto:Leszno
  • Kraj:

Napisano 27 styczeń 2015 - 23:02

TRIMEK, jakie masz najdłuższe haki z kijków do golfa? Nie gnie się toto?

• 0

#9 Hot

Hot
  • UŻYTKOWNIK
  • Pip
  • 15 postów
  • Kraj:

Napisano 28 styczeń 2015 - 16:43

Jak zrobię haki to zrobię na nich test ile wytrzymują i pokażę jak je zrobiłem.

• 0

#10 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 29 styczeń 2015 - 17:52

TRIMEK, jakie masz najdłuższe haki z kijków do golfa? Nie gnie się toto?

Nie wiem ile dokładnie ale z 80-90cm to mają te najdłuższe (zmierzę je z ciekawości) podnosiłem nimi sporą gabonkę i co prawda widać było to odkształcenie ale po odłożeniu potworka wrócił do pierwotnego stanu. Trudno mi powiedzieć ile one są wstanie utrzymać ale na pewno sporo, niektóre kije służą do wybijania na naprawdę duże odległości więc i chyba sporo musza wytrzymać - z tego co widziałem w programach TV o jadach to bardzo często mają tak wykonane haki stąd też pomysł na zrobienie takiego czegoś ;). W dodatku te moje nie są z rurki prostej tylko schodkowo zwężają się od rękojeści ku hakowi może to też coś daje (?)

• 0

#11 Hot

Hot
  • UŻYTKOWNIK
  • Pip
  • 15 postów
  • Kraj:

Napisano 31 styczeń 2015 - 11:21

TRIMEK mógłbyś dodać zdjęcia swoich haków zrobionych z kiji golfowych?

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych