Skocz do zawartości

agresywne weze do treningu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Amez1_*

Guest_Amez1_*
  • GOŚĆ

Napisano 30 grudzień 2014 - 14:49

Witam, chciałem sie zapytać jakie weze (niejadowite) agresywne sa dobre do trenigu? Zależy mi, żeby byl takrze szybki i niewielki (do 150cm)

#2 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • W terrarystyce:2002
  • Miasto:Sosnowiec
  • Kraj:

Napisano 31 grudzień 2014 - 12:29

Domyślam się że chciał byś się sprawdzić/przygotować przed nabyciem jakiegoś jada - dodam tylko że taki trening czy obcowanie z agresorem niejadowitym nie przygotuje Cię w pełni do obsługi węża jadowitego.

Wracając do tematu - z tą agresywnością to się nieraz okazuje że kupujesz gatunek który z założenia jest agresywny a tu jakieś ciepłe kluchy - strzeli w powietrze dwa razy a potem już mu się tak jak by nie chciało. Gdybym to ja miał szukać agresywnego okazu to po prostu bym szukał ogłoszenia że ma ktoś na sprzedaż jakiś okaz z gatunku "X" który jest agresywny - ale jak pisałem to ja bym tak zrobił :p. Takim gatunkiem który często przejawia agresywne zachowanie i często bez większego powodu jest Corallus hortulanus - Boa leśny. Czasami potrafi utrudnić życie. Ale np zwykła zbożówka też potrafi być nieźle pokręcona, mam w domu okaz który chyba tylko czeka aż się zbliżę do terrarium żeby mi sie zawinąć na dłoni i nieistotne ile razy bym jej nie karmił (myślałem że jest wiecznie głodna) to zawsze się rzuca i gryzie. Co do samego treningu np na hakach to polecam ruchliwe węże które w miejscu nie usiedzą wtedy możesz potrenować obsługę dwoma hakami.

• 0

#3 Guest_Amez1_*

Guest_Amez1_*
  • GOŚĆ

Napisano 01 styczeń 2015 - 16:29

Dzięki, kupno horta planuję od ok 2 miesięcy i buduję do niego terra.

#4 Nikt

Nikt
  • REDAKCJA
  • 213 postów
  • W terrarystyce:2003
  • Miasto:Leszno
  • Kraj:

Napisano 02 styczeń 2015 - 21:03

Trimek-jakby jeszcze sprzedający takie informacje podawali ;) Większość na ogłoszeniach jest spokojna i łagodna. Aktualnie bawię się z takim "spokojnym" siatkiem, ale wymogu max 150cm toto nie spełnia. 

Elaphe radiata-spora szansa trafienia nerwusa. 

• 0

#5 Guest_Amez1_*

Guest_Amez1_*
  • GOŚĆ

Napisano 03 styczeń 2015 - 15:13

Dzięki, na 100% kupię horta i radiatę
A jaka jest dostępność radiaty?

#6 Tofik_25

Tofik_25
  • REDAKCJA
  • 341 postów
  • W terrarystyce:2009
  • Miasto:Mielec
  • Kraj:

Napisano 03 styczeń 2015 - 17:45

Powinieneś bez większych problemów znaleźć jakieś na sprzedaż.

Tu np. są: http://www.terrarium...owe/?hl=radiata

• 0

#7 Guest_Amez1_*

Guest_Amez1_*
  • GOŚĆ

Napisano 03 styczeń 2015 - 17:52

A na jakich Wy ćwiczyliście?

#8 Tofik_25

Tofik_25
  • REDAKCJA
  • 341 postów
  • W terrarystyce:2009
  • Miasto:Mielec
  • Kraj:

Napisano 03 styczeń 2015 - 18:15

Ja na agresory trafiłem w przypadku teniury, bci (karłowate odmiany często przejawiają agresje, ale szybkie to one nie są :p ), lampro (totalny dzikus co raczej się tak często nie zdarza) i radiatusa. Do nauki podstaw obsługi hakami dobry będzie każdy nieco zrywniejszy gatunek. Później fajnie by było spróbować obsługi hotów pod okiem jakiegoś doświadczonego hodowcy.

• 0

#9 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • W terrarystyce:2002
  • Miasto:Sosnowiec
  • Kraj:

Napisano 03 styczeń 2015 - 18:53

Trimek-jakby jeszcze sprzedający takie informacje podawali ;) Większość na ogłoszeniach jest spokojna i łagodna. Aktualnie bawię się z takim "spokojnym" siatkiem, ale wymogu max 150cm toto nie spełnia. 

Elaphe radiata-spora szansa trafienia nerwusa. 

Wiem, wiem jest to z reguły utajana informacja jak już jest wariat ;) no ale poszukać zawsze można. 

Co do Lampropeltis to takie trochę "tłumoki" węże, szybko się może przemieszczają ale to co wyprawiają to istny meksyk :p w dodatku lubią obdydać co popadnie przy obsłudze. 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych