Skocz do zawartości

morelia spilota cheynei terrarium

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_whipsth_*

Guest_whipsth_*
  • GOŚĆ

Napisano 05 czerwiec 2014 - 16:10

Dla tego węża odpowiednie jest terrarium 90/60/70, ja niestety nie jestem w stanie posiadać tak szerokiego, ponieważ nie pozwalają mi na to warunki, moje pytanie brzmi czy mogę tego węża trzymać w terrarium 125/45/90?  Jeśli nie, to do jakiego romiaru/wieku może ona się tam spokojnie znajdować? 

#2 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • W terrarystyce:2002
  • Miasto:Sosnowiec
  • Kraj:

Napisano 05 czerwiec 2014 - 22:30

Rozumiem że podstawa zbiornika ma 45/90 ? a wysokość to 125? Jeśli tak to niestety wysokością nie zrekompensujesz innych wymiarów, wąż i w takich warunkach będzie żył ale czy to się nie odbije na jakichś niepożądanych zachowaniach to tego Ci nie powiem. Wieku do jakiego by mógł być w takim zbiorniku też nie podam bo tu się sprawa rozbija o wielkość węża a nie o wiek. Zawszę powinno się dążyć do jak najbardziej komfortowego życia zwierzaka. 

• 0

#3 Guest_whipsth_*

Guest_whipsth_*
  • GOŚĆ

Napisano 06 czerwiec 2014 - 13:39

Nie, podstawa 125X45 a wysokość 90.

#4 Tofik_25

Tofik_25
  • REDAKCJA
  • 341 postów
  • W terrarystyce:2009
  • Miasto:Mielec
  • Kraj:

Napisano 07 czerwiec 2014 - 08:22

M.s. cheynei nie są duże. Mogłoby być trochę głębsze/szersze, ale powinno wystarczyć, jeśli dobrze je zagospodarujesz.

• 0

#5 Guest_whipsth_*

Guest_whipsth_*
  • GOŚĆ

Napisano 07 czerwiec 2014 - 11:56

Okej, dzięki wielkie za odpowiedzi :) postram się kupić stosunkowo młodego osobnika ponieważ za rok będę miał nowy pokój i urządzę go tak aby było tam dla niego większe terrarium jak już podrośnie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych