Skocz do zawartości

Pyton regius, problem z apetytem.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_soja_*

Guest_soja_*
  • GOŚĆ

Napisano 08 maj 2014 - 05:57

Witam! Mam mały problem ze swoim puplikiem, mianowicie chodzi o to, że mój wąż od 2 miesięcy nie chce jeść. Zabija śniadanko po czym rozszarpuję swoja ofiare i zostawia w spokoju, jednagże oststnim razem zabił swój posiłek i bawił się nim przenosząc go po terarium czasem wręcz rzucając nim o ścianki. Nie mam pojęcia co może się dziać. Prosze o pomoc.

#2 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • W terrarystyce:2002
  • Miasto:Sosnowiec
  • Kraj:

Napisano 08 maj 2014 - 17:45

Rozszarpuje? Możesz to rozwinąć? Czym karmisz węża (jaka wielkość karmy) i jakiej wielkości jest wąż?

• 0

#3 Guest_soja_*

Guest_soja_*
  • GOŚĆ

Napisano 08 maj 2014 - 18:10

Wielkosc weza 120cm
Rodzaj pokarmu Myszki, Male chomiki.

#4 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 11 maj 2014 - 23:36

Rozumiem że podajesz żywą karmówkę, dziwne trochę to zachowanie bo z reguły węże z tego gatunku jak nie maja zamiaru jeść nie duszą ofiary. Wąż ma spokój podczas karmienia? Nic nie biega nie skacze koło terrarium np pies?

Zastanawia mnie ciągle co miałeś na myśli pisząc

Zabija śniadanko po czym rozszarpuję swoja ofiare i zostawia w spokoju

Radzę przestawić węża z żywej karmówki na mrożonki. 

• 0

#5 Guest_soja_*

Guest_soja_*
  • GOŚĆ

Napisano 13 maj 2014 - 01:37

Tak podczas karmienia waz ma spokoj, jest sam jak palec w innym pokoju, tak sie zastanawiam czy to nie jest spowodowane karmieniem go tym ciagle tym samym pokarmem, moze potrzebuje urozmaicenia diety. Tylko co byloby odpowiednie?.

#6 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 22 maj 2014 - 23:26

Regi mają w ogóle dziwne jazdy żywieniowe, potrafią nie jeść przez jakiś czas albo jeść myszy tylko w jednym kolorze itd itd. Praktycznie każdy gryzoń się nada byle był odpowiedniej wielkości i najlepiej ubity. 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych