Skocz do zawartości

Nowe Rozporządzenie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Morela_*

Guest_Morela_*
  • GOŚĆ

Napisano 03 styczeń 2011 - 01:01

Jak i w większości cywilizowanych krajach . Tyle że nasz rząd nie chce brać odpowiedzialności za zaopatrzenie służby zdrowia w surowice które są drogie i trudno dostępne , a dla niektórych gatunków niema ich wcale . Do leczenia jedna ampułka nie wystarczy , brakuje jej nawet w krajach gdzie gady te żyją na wolności . Po za tym nawet gdyby ją mieli co nam po tym jak karetka dojedzie za późno .

#22 Guest_amadi24244_*

Guest_amadi24244_*
  • GOŚĆ

Napisano 03 styczeń 2011 - 00:40

Witam, w wielkiej brytanii mozna zdobyc pozwolenie na trzymanie niebezpiecznych zwierzat od wezy jadowitych po lwy, wystarczy miec odpowiednie warunki i przejsc jakies testy XD nie ma tez czegos takiego jak rejestracja zwierzat ktore sa na CITES, po za zolwiami. Wszystkie dusiciele mozna trzymac bez licencji, a trzeba przyznac ze w angli prawa dotyczace zwierzat sa dosc mocne, np. nie mozna karmic wezy zywymi gryzoniami :L warunki zwierzat w sklepach i u prywatnych hodowcow tez musza byc idealne bo mozna dostac zakaz posiadania zwierzat. Wedlug mnie w polsce powinni poprostu wprowadzic licencje na niektore zwierzeta bo trzeba przyznac ze czasami nieodpowiedzialni ludzie je kupuja ;/. Ale ten przepis ktory ma wejsc to jakas kpina i chociaz nie mieszkam w polsce to mam nadzieje ze to nie przejdzie.

Pozdrawiam

#23 Guest_Morela_*

Guest_Morela_*
  • GOŚĆ

Napisano 03 styczeń 2011 - 00:34

System licencji był by najlepszym rozwiązaniem ale nie wydaje mi się by nasza administracja była skłonna do takiej przychylności . Zezwolenia na tygrysy miały by racje bytu gdyby warunki w naszym kraju sprzyjały zadomowieniu się tego gada na wolności tak jak to ma miejsce na terenach np. Florydy gdzie w chwili obecnej maja z tym problem wtedy w ten sposób mogli by się przed tym zabezpieczać puki co jest to nonsens .

#24 Guest_albert120398_*

Guest_albert120398_*
  • GOŚĆ

Napisano 02 styczeń 2011 - 23:32

według mnie to jest jakaś parodia XD
to nawet w Wielkiej Brytanii podajże hodowcy węży jadowitych opłacają jakieś składki na surowice a tu wyskakują że na pytona tygrysiego trzeba mieć zezwolenie .
No ale co zrobić taki kraj .

Pozdrawiam :D

#25 Guest_Morela_*

Guest_Morela_*
  • GOŚĆ

Napisano 02 styczeń 2011 - 22:53

Nie mówiłem o pokazie w celu zmiany przepisów ale jeżeli teoretycznie zarejestrował bym ogród zoologiczny tylko po to by móc trzymać niebezpieczne gatunki i powiedzmy ze zdarzy się że najdzie mnie jakiś urzędas z kontroli pracy co według mnie nie powinno mieć miejsca puki do obsługi gadów nie zatrudniam innych ludzi , Który w swoim kajecie bądź kodeksie pracy niema nic na ten temat , to co on właściwie może zrobić uda mądrego i słusznie się wycofa bo ogólne prawo zakazuje trzymania takich zwierzaków tylko osobą prywatnym . ZUS który trzeba płaci to już inna kwestia ten kto prowadzi już działalność i tak go musi płacić , a to może dopisać . takie jest moje zdanie . A mowa o trap boksach i odpowiednim zabezpieczeniu każdego gada z osobna była raczej na wypadek kontroli z sanepidu bądź ochrony środowiska bo to ich będzie trzeba przekonać że zwierzęta nie uciekną na wolność i nie będą stanowiły zagrożenia dla osób trzecich .

#26 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • W terrarystyce:2002
  • Miasto:Sosnowiec
  • Kraj:

Napisano 02 styczeń 2011 - 22:02

Morela, wiesz jak jest PL to coś w rodzaju czarnej dziury XD tutaj są prawa które w żadnym innym państwie w europie nie miały by racji bytu i takie pokazy dla urzędasów i innych cudaków są naprawdę gówno warte niestety... ale czego się spodziewać jak np takie rozporządzenie piszą ludzie którzy są po polonistyce bądź historii a węża to widzieli może w jakimś zoo albo atlasie :D
  • 0

#27 Guest_Morela_*

Guest_Morela_*
  • GOŚĆ

Napisano 02 styczeń 2011 - 21:53

Trimek a może wystarczy pokazać urzędasom że sposób obsługi gadziny minimalizuje ryzyko ucieczki do 0 trop boksy , osobne pomieszczenie itp.(oczywiście mowa o domniemanym ogrodzie zoologicznym) w niektórych krajach można trzymać jadowite węże dzięki licencjom na które podejrzewam że właściciel nie posiada surowicy bo gdyby każdy z nich musiał je mieć to i dla nas były by dostępne

#28 Guest_euforials_*

Guest_euforials_*
  • GOŚĆ

Napisano 02 styczeń 2011 - 18:02

Wewalą gaz łzawiący do terra , skują węża i zrobią z nim wywiad ...

taaa wykręcą wężowinie ręce do tyłu ? hehe ciekawe
, ale w polsce wszystko jest mozliwe ;p

#29 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • W terrarystyce:2002
  • Miasto:Sosnowiec
  • Kraj:

Napisano 01 styczeń 2011 - 23:31

Hmm a jakie wymagania trzeba spełnić by zarejestrować działalność jako ZOO ? Orientuje się ktoś ?

Z tego co pamiętam to nie ma żadnych dodatkowych wymogów jeśli chodzi o samą rejestracje ogrodu zoologicznego tutaj masz kod PKD który podajesz podczas rejestracji działalności

PKD 91.04.Z - Działalność ogrodów botanicznych i zoologicznych oraz obszarów i obiektów ochrony przyrody

Sekcja ta obejmuje szeroki zakres działalności kulturalnych, rozrywkowych i rekreacyjnych związanych z różnymi zainteresowaniami ogółu społeczeństwa, włączając występy na żywo, działalność muzeów, gry hazardowe, działalności związane ze sportem i rekreacją.

Ale jest inny problem bo o ile dobrze kojarzę to prawo pracy i przepisy BHP nie dopuszczają trzymania węży jadowitych w wypadku gdy placówka nie ma surowicy na niego czy jakoś tak ale pewności nie mam że tak jest.

Samo zarejestrowanie to pikuś (o ile by to wogóle przeszło) natomiast pojawiają się inne problemy mianowicie opłata zusu XD tego w całości się nie da ominąć :D jak pracujesz to wtedy do tego co opłaca twój zakład pracy dopłacasz jeszcze jakąś kwotę i po problemie ale bulić trzeba co miesiąc.
  • 0

#30 Guest_Morela_*

Guest_Morela_*
  • GOŚĆ

Napisano 01 styczeń 2011 - 22:12

Hmm a jakie wymagania trzeba spełnić by zarejestrować działalność jako ZOO ? Orientuje się ktoś ?

#31 Guest_Noamek_*

Guest_Noamek_*
  • GOŚĆ

Napisano 31 grudzień 2010 - 12:32

jak chcą zabierac to ciekawi mnie kto te wszystkie jadowite weze powyjmuje z terra?

Przyślą ich :

Dołączona grafika

Wewalą gaz łzawiący do terra , skują węża i zrobią z nim wywiad ...

#32 Guest_euforials_*

Guest_euforials_*
  • GOŚĆ

Napisano 31 grudzień 2010 - 10:13

jak chcą zabierac to ciekawi mnie kto te wszystkie jadowite weze powyjmuje z terra?

#33 Guest_Jarczol_*

Guest_Jarczol_*
  • GOŚĆ

Napisano 30 grudzień 2010 - 23:31

HaHA padłem oddać ehh już widzę jak oni komuś coś zabierają. Żal mi tych urzędasów i tych ich lizotyłków....

#34 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • GOŚĆ

Napisano 30 grudzień 2010 - 12:10

napisałem tak bo tak zrozumiałem te rozporządzenie

To najwyraźniej pora aby nauczyć się czytać ze zrozumieniem.

#35 Guest_metallica123_*

Guest_metallica123_*
  • GOŚĆ

Napisano 30 grudzień 2010 - 12:09

napisałem tak bo tak zrozumiałem te rozporządzenie

#36 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • GOŚĆ

Napisano 30 grudzień 2010 - 12:05

metallica123, jak bardzo dobrze nas znasz, że wdajesz się w taką polemikę?

#37 Guest_ŁukaszW_*

Guest_ŁukaszW_*
  • GOŚĆ

Napisano 30 grudzień 2010 - 11:46

jak ta ustawa wejdzie to najbardziej mi żal was Viperidae i COBRAMAN bo będziecie musieli oddać wasze piękne i drogie jadusy tak za free

a niby czemu oddac nawtet jak wejdzie ten glupi zakaz to nikt mi nie zabroni niczego trzymac ja bede dalej trzymal to co trzymam i mysle ze koledzy tez

#38 Guest_metallica123_*

Guest_metallica123_*
  • GOŚĆ

Napisano 30 grudzień 2010 - 00:51

jak ta ustawa wejdzie to najbardziej mi żal was Viperidae i COBRAMAN bo będziecie musieli oddać wasze piękne i drogie jadusy tak za free

#39 Guest_euforials_*

Guest_euforials_*
  • GOŚĆ

Napisano 28 grudzień 2010 - 22:43

acha, no ja nie wiem ja swojego nie zglaszalam

#40 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • GOŚĆ

Napisano 28 grudzień 2010 - 21:06

a jak nie bedzie zarejestrowany?

Obowiązkowo musimy tylko zgłosić zwierzę do rejestru - zgłosić a zarejestrować, to dwie różne sprawy, gdzie nas dotyczy tylko ta pierwsza.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych