Skocz do zawartości

Nowe Rozporządzenie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nikt

Nikt
  • REDAKCJA
  • 213 postów
  • W terrarystyce:2003
  • Miasto:Leszno
  • Kraj:

Napisano 05 kwiecień 2011 - 18:33

Już widzę panów policjantów z bronią palną i hakami ofiologicznymi którzy usiłują wyciągnąć z terrarium 2 metrowego crotalusa <3

Z naciskiem na "usiłują" hehe
  • 0

#2 Guest_albert120398_*

Guest_albert120398_*
  • GOŚĆ

Napisano 05 kwiecień 2011 - 15:34

Fufu, dokładnie :) hehe

#3 Fufu

Fufu
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPip
  • 588 postów
  • W terrarystyce:2014
  • Kraj:

Napisano 05 kwiecień 2011 - 11:16

Już widzę panów policjantów z bronią palną i hakami ofiologicznymi którzy usiłują wyciągnąć z terrarium 2 metrowego crotalusa <3
  • 0

#4 Guest_ŁukaszW_*

Guest_ŁukaszW_*
  • GOŚĆ

Napisano 02 kwiecień 2011 - 11:25

bo raczej nikt nie będzie pomagał w dobrowolnym oddaniu swoich podopiecznych

ta wypowiedz mi sie podobala :) ale mam nadzieje ze to glupie rozporzadzenie nie wejdzie

#5 Guest_speedcuber_*

Guest_speedcuber_*
  • GOŚĆ

Napisano 02 kwiecień 2011 - 10:47

a ja tak z ciekawości jakby nie daj Boże to rozporządzenie weszło w życie to kto odbierze takiemu terraryście np. jakiegoś grzechotnika albo kobrę ? :) bo raczej nikt nie będzie pomagał w dobrowolnym oddaniu swoich podopiecznych

#6 Guest_albert120398_*

Guest_albert120398_*
  • GOŚĆ

Napisano 02 kwiecień 2011 - 09:59

nie mi się nie śpieszy i mam nadzieję , że nie wejdzie :)

#7 Viperidae

Viperidae
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPipPip
  • 783 postów
  • Kraj:

Napisano 02 kwiecień 2011 - 09:27

aż tak wam sie spieszy zeby weszlo? :)
  • 0

"Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic"
"Problem nie jest sam w sobie problemem, lecz Twoje do niego podejście"

#8 Guest_albert120398_*

Guest_albert120398_*
  • GOŚĆ

Napisano 01 kwiecień 2011 - 22:17

wiecie czy weszło to nowe rozporządzenie ???

Pozdrawiam Albert :) :)

#9 Viperidae

Viperidae
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPipPip
  • 783 postów
  • Kraj:

Napisano 13 styczeń 2011 - 18:51

Prawdopodobnie w kwietniu ma wejść, ale czy wejdzie? pożyjemy zobaczymy...
  • 0

#10 Guest_Maciekk_*

Guest_Maciekk_*
  • GOŚĆ

Napisano 13 styczeń 2011 - 16:40

Jeszcze nie.

#11 Guest_albert120398_*

Guest_albert120398_*
  • GOŚĆ

Napisano 13 styczeń 2011 - 14:16

wiecie czy ta ustawa weszła :D

#12 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • W terrarystyce:2002
  • Miasto:Sosnowiec
  • Kraj:

Napisano 05 styczeń 2011 - 13:12

Viperidae, i tak tam polecę :)
  • 0

#13 Viperidae

Viperidae
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPipPip
  • 783 postów
  • Kraj:

Napisano 05 styczeń 2011 - 02:46

nie bez powodu my jako jedni z niewielu mamy nadal wizy do USA

przestań już tak rozpaczac :)
  • 0

#14 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 04 styczeń 2011 - 21:00

By trzeba było się postarać i trochę pracy w to włożyć by przekonać rząd , że jest to dobry pomysł .

Wątpliwym jest żebym ich przekonać, ta grupa patrzy tylko coś dla siebie zachapać i nic ponad to...

jest tak jak napisał Viperidae, niestety PL to czarna dziura, nie bez powodu my jako jedni z niewielu mamy nadal wizy do USA :)
  • 0

#15 Fufu

Fufu
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPip
  • 588 postów
  • Kraj:

Napisano 03 styczeń 2011 - 20:26

Wiadomo już coś czy w końcu weszła ta ustawa czy nie?
  • 0

#16 Viperidae

Viperidae
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPipPip
  • 783 postów
  • Kraj:

Napisano 03 styczeń 2011 - 18:04

z tą bazą surowic tak jest w Ameryce kiedyś widziałem program o ukąszeniu hodowcy przez Bitis gabonica i koleś został przywieziony do szpitala i helikopterem dowieziono surowice

Ale tu niestety nie ma co porównywać Ameryki do naszego kraju... Trzeba się pogodzić z tym że mieszkamy w Polsce i tu się nic nie zmieni na lepsze, nawet jakby się naprawdę chciało by tak było...
  • 0

#17 Guest_albert120398_*

Guest_albert120398_*
  • GOŚĆ

Napisano 03 styczeń 2011 - 15:19

TRIMEK, zgadzam się z tobą z tą bazą surowic tak jest w Ameryce kiedyś widziałem program o ukąszeniu hodowcy przez Bitis gabonica i koleś został przywieziony do szpitala i helikopterem dowieziono surowice .
By trzeba było się postarać i trochę pracy w to włożyć by przekonać rząd , że jest to dobry pomysł .
Ja zawsze mówię kto nie ryzykuje ten ryzykuje . :D

Pozdrawiam XD

#18 Guest_Morela_*

Guest_Morela_*
  • GOŚĆ

Napisano 03 styczeń 2011 - 14:35

No dobra znalazłem już dział mówiący o surowicach Sorka mój Błąd .

#19 Guest_amadi24244_*

Guest_amadi24244_*
  • GOŚĆ

Napisano 03 styczeń 2011 - 14:30

TRIMEK oczywiscie zdobycie licenji nie jest az takie latwe ale to chyba nawet dobrze bo jak pisalem wczesniej duzo nieodpowiedzialnych ludzi kupuje takie zwierzaki. Dla przykladu do sklepu w ktorym mam praktyki przyszla ostatnio kobieta z 10 letnim synem... i chciala mu kupic samice pytona tygrysiego, tlumaczylismy jej ze to nie jest odpwiedni waz dla niego ale sie upierala. Sprzedawca odmowwil sprzedazy weza ale mysle ze nie kazdy by tak zrobil.

Co do licenji na jadowite weze to za duzo nie wiem, ale sie dowiem bo tez mnie to zainteresowalo :D Wiem za to ze znajomi tez robili taka licenje ''Dangerous animals licence'' z tym ze na inne gatunki ( zebry i wielblady o ile sie nie myle ) i nie mieli z tym wiekszych problemow XD Tylko tak jak napisales trzeba miec referencje od jakis hodowcow.

A tak wogle to jeden koles w moim miescie (hodowca wezy) przerabia swoj garaz i ogrod i za 3 miesiace otwiera swoje male zoo, licenje na zoo juz ma a ta pozwala mu rowniez trzymac niebezpieczne zwierzeta :D

#20 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • Kraj:

Napisano 03 styczeń 2011 - 11:25

Morela, o czym ty wogóle piszesz, kogo obchodzi czy ty sam obsługujesz jada czy masz od tego pracownika, przepis jest prosty nie masz surowicy nie możesz tego mieć w zoo i tyle... tu nie chodzi o twoje dobro czy inne bo generalnie oni to mają głęboko w dupie tu chodzi o to że jak cie coś upieprzy to wylądujesz w szpitalu i tym samym obciążysz ich kosztami leczenia a już nie wspomnę że nasi SUPER lekarze w wielu przypadkach nawet by nie wiedzieli co robić.

Żeby zobaczyć jaka to gówniana sprawa zobacz sobie po ogrodach zoologicznych w PL ile jest jadów... na palcach u rąk je można policzyć bo taka lipa, w Chorzowie to już chyba nic nie ma jadowitego...

a to może dopisać

do czego dopisać??

amadi24244, kolega starał się o pozwolenie na trzymanie jadu w UK i wcale to też takie łatwe nie jest, z tego względu że trzeba spełnić wiele kryteriów i nie każdy ma odpowiednie możliwości (mowa tutaj o mieszkaniu z osobnym pomieszczeniem, zabezpieczeniach itd) kolejna sprawa liczy się też staż i doświadczenie jakie posiadasz, następnie opłaty + jakieś testy/egzaminy i on coś wspominał ale nie jestem pewien że chyba trzeba mieć coś w rodzaju listu polecającego od doświadczonego hodowcy :] więc nie jest to takie hop siup :D

To było dawno jak on próbował sobie to załatwić więc mogło się pozmieniać i tyczyło się to tylko jadusów :D

Tyle że nasz rząd nie chce brać odpowiedzialności za zaopatrzenie służby zdrowia w surowice które są drogie i trudno dostępne , a dla niektórych gatunków niema ich wcale

Gwarantuje Ci że jeśli była by możliwość np stworzenia takiej bazy surowic i dostęp do niej miały by osoby które by opłacały jakaś tam składkę to zapewne rząd by grosza nie musiał do tego dokładać bo świadomość prawdziwych hodowców jest na tyle duża że każdy by wolał zapłacić i mieć pewność że w razie czego coś tam jest. Innym problemem jest fakt że takie coś wprowadziło by niezły zamęt bo kto by niby podał surowice jak ona nie jest zarejestrowana jako lek w Polsce?? Żaden lekarz nie będzie narażał swojego prawa do wykonywania zawodu podając coś co mu może to prawo zabrać XD
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych