Skocz do zawartości

NAJJADOWITSZY

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • W terrarystyce:2002
  • Miasto:Sosnowiec
  • Kraj:

Napisano 24 listopad 2010 - 21:28

dodam od siebie tylko link do tabeli LD 50

http://trimek.pl/ind...tykuy&Itemid=27

co prawda jest to wszystko określane laboratoryjnie ale daje jakiś obraz odnośnie klasyfikacji jadowitości itd...
  • 0

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • GOŚĆ

Napisano 23 listopad 2010 - 18:56

Trudne w hodowli są np:

Dendroaspis polylepis - są bardzo szybkie, agresywne, inteligentne, kąśliwe, silnie jadowite

Oxyuranus scutellatus scutellatus lub scutellatus canni - bardzo jadowite, agresywne, gdy mają do wyboru ucieczka lub atak wybierają opcję numer 2

Oxyuranus microlepidotus - posiada najbardziej toksyczny jad wśród węży lądowych, ale jest mniej pobudliwy od tajpanów, które wyżej wymieniłem

Wszystkie duże Elapidae ogólnie są trudne w hodowli ze względu na szybkość, siłę jadu, inteligencje (Ophiophagus hannah, Naja melanoleuca, Naja haje, Naja ashei + gatunki, które już wymieniłem powyżej, Dendroaspis angusticeps, Dendroaspis viridis, Dendroaspis jamesoni...) i wiele innych (w szczególności niebezpieczne są duże żmijowate, gdyż mają spory zasięg ataku)... Długo by tak wymieniać, podałeś zbyt ogólnikowy temat, mógłbym Ci wymienić z 20-30 gatunków jadowitych, które są bardziej lub mniej popularne i stwarzają duże zagrożenie w niewoli jak i w warunkach naturalnych gdzie występują...

Nie widzę opcji, aby Ci w miarę krótki i treściwy sposób odpowiedzieć na Twojego posta a małej książki na forum nie ma co pisać...

Tymczasem temat zamykam, jeżeli będziesz miał chęć zadać jakieś konkretne pytanie - śmiało pytaj, ten post niestety nie wnosi nic (a rozwijać go można w nieskończoność) a spamować nie ma sensu...

Pozdrawiam.

#3 Guest_LUCK3R_*

Guest_LUCK3R_*
  • GOŚĆ

Napisano 23 listopad 2010 - 18:20

Siema jaki wąż z jadusków jest najtrudniejszy w hodowli pytam z ciekawości uzasadnić czemu bo od dawna byłem ciekaw interesują mnie 3 cech
*siła jadu
* temperament
* trudność nawiązania kontaktu (jakiegokolwiek)
PLX pisać bo z ciekawości umieram :D

Edit: COBRAMAN
PROSZĘ NIE PYTAĆ O CENY WĘŻY JADOWITYCH! TAKIE INFORMACJE NA TYM FORUM NIE BĘDĄ UDZIELANE!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych