Skocz do zawartości

mocno jadowite

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jarofr_*

Guest_jarofr_*
  • GOŚĆ

Napisano 06 listopad 2010 - 18:10

to powiem wam dziwnego hita ;)

mianowicie wszędzie trąbi się o braku surowicy na zygzaka po skontaktowaniu się z firmą wytwarzającą surowice i zaproponowaniu im dostawy jadu słyszę info że mają zapas na około 2 lata... więc kto kłamie

Dodatkowo w każdej lepszej lecznicy dla zwierząt jest surowica dla zwierząt hodowlanych

#2 Guest_BiKey_*

Guest_BiKey_*
  • GOŚĆ

Napisano 06 listopad 2010 - 11:40

Polski lekarz realista....

... który pójdzie siedzieć jeśli nie wywiąże się z jednego podpunktu regulaminu.

Gdyby lekarze mogli to z przyjemnością wypełniali by przysięgę Hipokratesa. Niestety polskie prawo rzuca im kłody pod nogi, bo jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniądze (NFS się pluje bo za często chorujemy).

#3 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • W terrarystyce:2002
  • Miasto:Sosnowiec
  • Kraj:

Napisano 03 listopad 2010 - 17:18

z resztą nie bardzo kumam tego fragmentu

galerie na tej stronie jadów i zauważyłem takie bardzo jadowite jak żmija gabońska,żmija sykliwa,grzechotnik teksański

i co z tego że są w galerii foty tych zwierzaków ?? to od razu znaczy że były robione w PL i że ktoś w PL je trzyma ? myślcie ludzie trochę, mam całą masę fotek ludzi z zagranicy którzy trzymają w domach jady a były robione a to na wakacjach a to na giełdzie itd... to co jak by nielegalne były w PL to już fotek opublikować nie mogę??

zanim coś czasem palniecie to najpierw pomyślcie....

Jeżeli zaprzysiężenie na lekarza ma jakiekolwiek znaczenie to w myśl tej ich całej przysięgi powinien podać surowicę

Może i tak ale realia są zupełnie inne i bardzo wątpliwe jest aby ktoś się odważył podać takie coś

W przeciwnym razie co to za lekarz?

Polski lekarz realista....
  • 0

#4 Fufu

Fufu
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPip
  • 588 postów
  • W terrarystyce:2014
  • Kraj:

Napisano 03 listopad 2010 - 16:04

Właśnie z tym jest problem. Lekarz nie może wstrzyknąć ci leku który mu przyniesiesz niewiadomo skąd. Musisz w takim wypadku radzić sobie sam. Polskie zaplecze medyczne nie jest przygotowane na leczenie ukąszeń grzechotników, pod tym względem mamy znacznie gorzej niż zagraniczni koledzy.

Co do kolegi metallica - trzymanie takiego zwierzęcia w domu wiąże się z ogromnym ryzykiem, wymaga dużej wiedzy i odpowiedzialności. Jeżeli ktoś kupuje tego węża dla pospolitego "szpanu" to sam jest sobie winien. Hodowcy którzy trzymają w domu takie okazy jak gobonica z reguły wiele lat zdobywali doświadczenie przy pracy z wężami - nie jest to takie hop siup.
  • 0

#5 Guest_ŁukaszW_*

Guest_ŁukaszW_*
  • GOŚĆ

Napisano 03 listopad 2010 - 10:58

Jeżeli zaprzysiężenie na lekarza ma jakiekolwiek znaczenie to w myśl tej ich całej przysięgi powinien podać surowicę- jeśli od tego zależy życie pacjenta. to, że lek jest niezarejestrowany a mamy świadomość że takowy ma cień szansy wyleczyć ukąszonego to powinien bez zwłoki to uczynić. W przeciwnym razie co to za lekarz?

no niby w przypadku zagrozenia zycia powinno podjac sie dzialan ratujacych zycie ale w praktyce to nie jest tak do konca

#6 Guest_nmofmak_*

Guest_nmofmak_*
  • GOŚĆ

Napisano 03 listopad 2010 - 10:00

Jeżeli zaprzysiężenie na lekarza ma jakiekolwiek znaczenie to w myśl tej ich całej przysięgi powinien podać surowicę- jeśli od tego zależy życie pacjenta. to, że lek jest niezarejestrowany a mamy świadomość że takowy ma cień szansy wyleczyć ukąszonego to powinien bez zwłoki to uczynić. W przeciwnym razie co to za lekarz?

#7 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • W terrarystyce:2002
  • Miasto:Sosnowiec
  • Kraj:

Napisano 02 listopad 2010 - 23:01

to powiem wam dziwnego hita ;)

mianowicie wszędzie trąbi się o braku surowicy na zygzaka po skontaktowaniu się z firmą wytwarzającą surowice i zaproponowaniu im dostawy jadu słyszę info że mają zapas na około 2 lata... więc kto kłamie ;)

w bazie jest zarejestrowana obecnie surowica tylko na zygzaka aczkolwiek kiedyś pewien lekarz sprawdzał i wiem że były dostępne legalnie dwie inne obecnie w spisie ich nie widzę...

sprowadzenie surowicy to jedno a podanie to drugie często trzeba podać kilka ampułek to po pierwsze a po drugie podobno (sam już nie wiem ile w tym prawdy) lekarz w PL nie może podać nie zarejestrowanego leku...

a osobnym tematem są już koszty surowicy...
  • 0

#8 Viperidae

Viperidae
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPipPip
  • 783 postów
  • Kraj:

Napisano 02 listopad 2010 - 22:23

eee że jak? jak szpitale itp miewają problemy z dostępnością surowicy na jad berusa a ty wspominasz tu o surowicy na ammo który NIE jest rodzimym gatunkiem? nie wiem skąd masz takie informacje ;)
  • 0

"Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic"
"Problem nie jest sam w sobie problemem, lecz Twoje do niego podejście"

#9 Guest_jarofr_*

Guest_jarofr_*
  • GOŚĆ

Napisano 02 listopad 2010 - 22:12

No w sumie na zasadzie uda się albo nie uda. Choć z ammo się dziwię bo surowica nie jest wcale trudno dostępna w kraju

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • GOŚĆ

Napisano 02 listopad 2010 - 21:45

jarofr,

Przypadki śmiertelne były i są, tylko że ludzie, którzy zostali ukąszeni są świadomi tego, jaki bałagan by zrobili zgłaszając się do szpitala.
To że o czymś się nie mówi w TV to nie znaczy, że tego nie ma ;).
Osobiście znam wypadki śmiertelne z B.arietans, T.albolabris i V.ammodytes...

#11 Guest_jarofr_*

Guest_jarofr_*
  • GOŚĆ

Napisano 02 listopad 2010 - 20:35

a co się stanie jak ukąsi taka żmija gabońska w Polsce na pewno nie prendkoo surowice umarł ktoś w Polsce przez takie ukąszenie

To ma problem
Znam przypadki pokąsań w Polsce ale nie słyszałem o przypadku śmiertelnym, zapraszam na jadowite.org tam masz opisane dokładnie takie wypadki

#12 Guest_metallica123_*

Guest_metallica123_*
  • GOŚĆ

Napisano 02 listopad 2010 - 18:45

a co się stanie jak ukąsi taka żmija gabońska w Polsce na pewno nie prędko o surowice, umarł ktoś w Polsce przez takie ukąszenie?

Zacznij używać znaków interpunkcyjnych, gdyż Twoje wypowiedzi nie trzymią się niczego!

// Viperidae

#13 Fufu

Fufu
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPip
  • 588 postów
  • Kraj:

Napisano 02 listopad 2010 - 15:51

Skoro widzisz takie zdjęcia to logiczne że jest to legalne;) Gdyby nie było nikt by się z tym w internecie nie afiszował raczej;) W przypadku osoby pełnoletniej, która odpowiada sama za siebie trzyma ona takie zwierze na własną odpowiedzialność. Karana może być dopiero jeśli nie dopilnuje zwierzęcia np źle zabezpieczy terrarium i stworzy realne zagrożenie zdrowia dla osób trzecich - samo trzymanie ich w domu jest zgodne z prawem póki co.
  • 0

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • GOŚĆ

Napisano 02 listopad 2010 - 10:41

tak, hoduje się takie gatunki w polsce
póki co nie ma podpisanej ustawy, która zabrania hodowli takich zwierząt

#15 Guest_metallica123_*

Guest_metallica123_*
  • GOŚĆ

Napisano 02 listopad 2010 - 09:08

Witam mam pytanie mianowicie oglądałem galerie na tej stronie jadów i zauważyłem takie bardzo jadowite jak żmija gabońska,żmija sykliwa,grzechotnik teksański i zastanawiam się czy takie bestie hoduje się w polskich hodowlach i czy jest to legalne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych