Skocz do zawartości

Pierwszy waz jadowity-jaki?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 TRIMEK

TRIMEK
  • ADMINISTRATOR
  • 1268 postów
  • W terrarystyce:2002
  • Miasto:Sosnowiec
  • Kraj:

Napisano 16 wrzesień 2010 - 17:27

Po pierwsze każdy wąż jadowity powinien być traktowany jak wąż potencjalnie groźny dla człowieka - jadusy to nie zbożówki

Po drugie jeśli ktoś startuje z wężami i łapie się za jada to delikatnie mówiąc pcha się do piachu

Po trzecie tak jak napisała Fufiaki, jeśli ktoś chce hodować jadusy to oczywistym jest że najpierw kupuje coś co pomoże mu się oswoić z tematem - mam na myśli jakiegoś agresywnego węża itd. czyta pyta i dopiero kupuje

Po czwarte jeśli ktoś zakupił terrarium i na silę coś chce do niego wsadzić to polecam zakupić oświetlenie sodowe i wstawić tam trochę roślinek np owadożernych...

Temat zamykam bo sie robi meksyk...
  • 0

#2 Fufu

Fufu
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPip
  • 588 postów
  • W terrarystyce:2014
  • Kraj:

Napisano 15 wrzesień 2010 - 18:46

Hmmm...
Uważam że tworzenie takiej listy to zły pomysł. Może zachęcić osoby które nie mają o tym zielonego pojęcia. Myślę że ktoś kto zaczyna hodowle węży jadowitych powinien mieć doświadczenie przy pracy z wężami. A jeśli pyta o takie podstawy jak jaki gatunek i do jakiego terra... Cóż :) Nie ułatwiajmy im samobójstwa ;) Jeśli ktoś napisze, opisze swoją sytuacje i poprosi o radę, to OK- można pomóc coś dobrać jeśli ten ktoś ma coś w głowie, ale lista może zostać odebrano o kupie sobie aspisa zamiast zbożówki dla początkujących jest!

Ale to tylko moje zdanie:P
  • 0

#3 Guest_ŁukaszW_*

Guest_ŁukaszW_*
  • GOŚĆ

Napisano 14 wrzesień 2010 - 13:31

ja mam parke contortrixow i ciagle mnie zaskakuja a z czasem robia sie bardziej agresywne i szczerze nie polecil bym ich na pierwszego jada chodz trafiaja sie wyjatki i sa spokojne albo moje sa wyjatkiem i sa agresywne

To widać mój jest leniem^^ jak już 2 osoby piszą o ich agresywności

tzn nie chcę nikomu wmawiac ze contortrixy sa agresorami tylko wypowiadam sie na podstawie wlasnego doswiadczenia a jesli ktos by kupil na pierwszego jada takiego osobnika jak jeden z moich to moglby sie troszke zdziwic co one potrafia

#4 Guest_jarofr_*

Guest_jarofr_*
  • GOŚĆ

Napisano 14 wrzesień 2010 - 08:54

ja mam parke contortrixow i ciagle mnie zaskakuja a z czasem robia sie bardziej agresywne i szczerze nie polecil bym ich na pierwszego jada chodz trafiaja sie wyjatki i sa spokojne albo moje sa wyjatkiem i sa agresywne

To widać mój jest leniem^^ jak już 2 osoby piszą o ich agresywności

#5 Viperidae

Viperidae
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPipPip
  • 783 postów
  • Kraj:

Napisano 13 wrzesień 2010 - 18:25

proponuje stworzyć listę takich węży z krótkim opisem i podkleić tu w dziale początkujący:)

ja ogólnie nie polecam hodowli jadusów, ale jak już się ludzie uprą to czasami cieżko zmienic ich zdanie. Zawsze można potem poprostu dobrac cos odpowiedniego
  • 0

"Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic"
"Problem nie jest sam w sobie problemem, lecz Twoje do niego podejście"

#6 Guest_ŁukaszW_*

Guest_ŁukaszW_*
  • GOŚĆ

Napisano 13 wrzesień 2010 - 17:30

#7 Guest_jarofr_*

Guest_jarofr_*
  • GOŚĆ

Napisano 13 wrzesień 2010 - 14:28

Tu się z tobą zgodzę w 100%. Żaden szybki i agresywny jad nie nadaje się dla początkującego. Dla tego ludzie pytają się bardziej doświadczonych kolegów:) Choć żeby nie tworzyć 10000 postów "jaki jad jest najlepszy na początek" proponuje stworzyć listę takich węży z krótkim opisem i podkleić tu w dziale początkujący:)

#8 Viperidae

Viperidae
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPipPip
  • 783 postów
  • Kraj:

Napisano 13 wrzesień 2010 - 11:59

nudny czy nie nudny... też posiadam węża którego poprostu żadko widuje i jakoś nie moge powiedieć że jest nudny :dep: w sumie to jest kwestia gustu. Z drugiej strony spójrz że jad agresywny itp nie zawsze nadaje się dla początkującego. Jeden mały błąd przy ocenie odległości i może się zakończyć tragedia. Niestety na to trzeba zwracać szczególna uwagę.
  • 0

#9 Guest_jarofr_*

Guest_jarofr_*
  • GOŚĆ

Napisano 13 wrzesień 2010 - 11:40

Mylisz się kolego i trochę źle mnie zrozumiałeś:dep: Doskonale sobie zdaje sprawę ze wszystkiego co powiedziałeś. Nie zajmuję się tym od wczoraj. Generalnie wąż który nie wykazuje zbytniej aktywności i choćby cienia agresji jest trochę nudny przynajmniej jak dla mnie. Ale mam do niego wielki sentyment gdyż był pierwszy i takiego węża śmiało mogę polecić jako pierwszy krok w hodowli

#10 Viperidae

Viperidae
  • UŻYTKOWNIK
  • PipPipPipPipPipPip
  • 783 postów
  • Kraj:

Napisano 13 wrzesień 2010 - 10:07

jarofr, z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że masz jada wyłącznie dla skoku adrenaliny, żeby się rzucał na ciebie itp. jeżeli już tak pragniesz choć troche adrenaliny skocz ze spadochronu bez spadochronu, napewno będziesz mieć wysoki poziom :dep:

Jady to nie przelewki, no i co z tego że jest spokojny że az nudny? mam nadzieje ze zdajesz sobie z tego sprawe ze waz jest nie przewidywalny i kiedys moze ci się odwinąć? jak dla mnie to kwstia czasu jeżeli ktoś popadł już w rutynę. Najleiej to z góry eliminować takie błędy, niż później kombinować gdzie ci pomogą w razie ukąszenia...
  • 0

#11 Guest_jarofr_*

Guest_jarofr_*
  • GOŚĆ

Napisano 13 wrzesień 2010 - 09:23

Posiadam samca A.c.c i był w sumie to mój pierwszy jad, muszę przyznać że jest tak spokojny że aż nudny. Nie straszy, nie strzela, jest łagodny, z haka nie wieje tylko cierpliwie czeka aż go się przeniesie, nie boi się dotyku spokojnie można złapać go za ogon i go to nawet nie wzruszy, chyba że go podniosę w tedy chce uciekać. Mój regius już wykazuje więcej agresji:)

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • GOŚĆ

Napisano 04 czerwiec 2010 - 01:03

Sorry, zrozumialem cos innego:) ale taka wiadomosc przyda sie tym, ktorzy to czytaja a nie sa w pelni swiadomi tego, ze nawet 'slabo jadowity waz' moze okazac sie smiertelnym:]

#13 Guest_ChaosHunter_*

Guest_ChaosHunter_*
  • GOŚĆ

Napisano 04 czerwiec 2010 - 00:38

I znów się nie zrozumieliśmy, ale tym razem to moja wina:), chodziło mi o to, że z Aspisa nie zrezygnuje:) Mam świadomość, że najbardziej trzeba się obawiać tego węża który właśnie cię ugryzł:D

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • GOŚĆ

Napisano 04 czerwiec 2010 - 00:22

Nie zejdziesz? W sensie, ze przezyjesz ukaszenie? Wiesz tutaj jest roznie, gdyz mozesz okazac sie byc uczulony na jakas toksyne, ktora bedzie zawartoscia jadu i co potem? Moze byc lipa... Dlatego kazdego weza jadowitego trzeba traktowac tak samo ostroznie i nie brac pod uwage mozliwosci ukaszenia, gdyz nawet stosunkowo slabo jadowity gatunek moze okazac sie smiertelny... Powodzenia zycze, jak cos, to pytaj, pomoc na pewno otrzymasz bo o to tutaj chodzi...

#15 Guest_ChaosHunter_*

Guest_ChaosHunter_*
  • GOŚĆ

Napisano 04 czerwiec 2010 - 00:04

Nie trzeba się martwić, pytałem z czystej ciekawości, z Aspisa nie zejdę:D

#16 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • GOŚĆ

Napisano 03 czerwiec 2010 - 23:57

aspis bedzie najlepszy...
Bothriechis to jednak waz nadrzewny, wiec dobrze sie wspina, ma tez silny jad i jak to na zararake przystalo, nie jest to spokojny gatunek, wiec czekaj na spokojnie... Zbieranie doswiadczenia to bardzo zlozony proces, sam zobaczysz o czym mowie za jakis czas...

#17 Guest_ChaosHunter_*

Guest_ChaosHunter_*
  • GOŚĆ

Napisano 03 czerwiec 2010 - 15:15

Czyli Aspis gut?:) Muszę się uzbroić we wszystko co potrzebne i może w końcu zacznę o nim myśleć:D

[ Dodano: 2010-06-03, 23:31 ]
Tak sobie myślałem już, zupełnie BTW, co myślicie o Bothriechis schlegelii, już nawet nie na pierwszego, ale w ogóle:)

#18 Guest_ŁukaszW_*

Guest_ŁukaszW_*
  • GOŚĆ

Napisano 03 czerwiec 2010 - 14:32

co do contortrixow to mam parke i powiem ze samiczka jest dosc agresywna ciagle macha ogonkiem i strzela w moja strone jak sie rusze a samiec spokojny ani razu nie atakowal mnie a co do trimy to mam samiczke ktora wlasnie sobie marudzi z jedzeniem i jest bardzo agresywna ucieka z chaka strzela w moja strone i ja bym szczerze trimy nie polecal

#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • GOŚĆ

Napisano 03 czerwiec 2010 - 13:15

Witam.
David, z trwoznicami to jest roznie i nie zawsze jest to zalezne od plci (bywaja spokojne samce jak i agresywne samice) - jednak trzeba brac pod uwage, co sam autor napisal (i chwala mu za takie podejscie...) ze jest to waz nadrzewny, dosc zwinny i szybki, jezeli trafi sie agresywny osobnik to na poczatku pojawia sie takze problemy, ktorym niekoniecznie sprosta poczatkujacy... Vipera aspis to bedzie w miare dobry wybor, weze te nie uciekaja z haka, nie sa zbyt szybkie (typowe, naziemne), oczywiscie jak u kazdego jadowitego weza atak jest blyskawiczny, ale jezeli nie bedziemy w jej zasiegu (co wg mnie jest niemozliwe, to maly waz) nie ma zadnych problemow z jej obsluga, waz co ciekawe, potrafi sie wspinac, ale idzie mu to dosc oporonie i wolniej niz u nadrzewnych - wiadomo, ale trzeba na to uwazac... Co do Agkistrodon contortrix, teoretycznie tez sa polecane, ale wg mnie zdecydowanie lepszym wyborem jest Vipera aspis czy nawet ammodytes...

#20 Guest_David_*

Guest_David_*
  • GOŚĆ

Napisano 03 czerwiec 2010 - 13:06

Moim zdaniem nie widzę przeciwwskazań aby V.aspis była pierwszym wężem jadowitym ale jeżeli już chcesz mieć tego węża musisz zawsze zachować ostrożność bo wbrew pozorom Vipera aspis nie jest nadrzewna ale jest zaskakująco szybka. Powracając do trima był to mój pierwszy wąż jadowity i nie miałem z nim żadnych problemów po za wspinaniem się na hak :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych